Wpis z mikrobloga

Ej mirki coś stało się w mojej kolumbrynie polo 3. Podczas pierwszego hamowania pedał wciska się trochę i czuć jakby był na pompowany i auto praktycznie nie zwalnia. Kolejne hamowania są już jak zawsze - żyleta. Co to może być? W środę byłem na myjni i dopiero jechałem w czwartek, więc pomyślałem, że rano przymarzły. Ale tak stało też się wczoraj i dzisiaj. Ale tylko jedno hamowanie. W ub. roku na przeglądzie przód wyszedł bdb a tył wymieniałem w marcu ub. roku. Do czwartku nie miałem żadnego problemu. Płyn w normie.
#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: nie wiem jak to wytłumaczyć. Ale normalnie jak hamuję to czuć, że klocki dociskają do tarcz i auto zwalnia. A teraz tylko przy pierwszym hamowaniu wciskam pedał i on jakby wchodzi ale nie tyle co zwykle i nie czuć, że koła hamują.
  • Odpowiedz
@Krol_Dzielni: oczywiście że samo się mogło zrobić, auta same się psują niezależnie od niczego:) albo zapowietrzone albo serwo pomału pada i jak padnie to juz nie zahamujesz...
Zauważ, że normalnie jest tak, że jak masz wyłączony silnik to jak nacisniesz hamulec to zaraz twardnieje i nie da się go wcisnąć, po odpaleniu silnika serwo zaczyna działać i już normalnie hamulec działa. U Ciebie on jest twardy po odpaleniu silnika, a to
  • Odpowiedz
@izoolda: byłem sprawdzić. Przed odpaleniem pedał na pompował się i był twardy, a po odpaleniu zrobił się miękki. Przy pierwszym hamowaniu słychać i czuć jakby coś na klockach było, a później wszystko dobrze. Może jednak przymarzają przez to mycie?
  • Odpowiedz