Wpis z mikrobloga

https://youtu.be/vFS3_xrHYYs
Poskładałem właśnie mój pierwszy filmik, całość nakręcona telefonem (iPhone7plus) i DJI Osmo Mobile + Xiaomi Yi dla ujęć z wody. Do edycji użyłem Davinci resolve. Wiem że są tutaj osoby które kręcą materiały na YouTube, Wiec chętnie usłyszałbym krytykę - co należy poprawić itp.
#tajlandia #wakacje #youtube #adobepremiere #moviemaking #iphone #xiaomi #xiaomiyi #dji #plazaboners #emigracja
  • 30
  • Odpowiedz
@monkey3310: Bardzo rzuca mi się w oczy niski framerate. Statystyki youtube pokazują 24fps. Najbardziej kłuły mnie początkowe ujęcia wody z jachtu. iPhone 7 nie ma opcji nagrywania FullHD w 60fps czy tak specjalnie?
  • Odpowiedz
@monkey3310: DaVinci Resolve jest programem nastawionym głównie na color grading, więc tym prędzej czym później będziesz musiał przejść na inny program, bo zabraknie ci narzędzi (oczywiście zawsze można wspomóc się pluginami). Jeśli chodzi o film to jak wyżej Mireczki mówiły niektóre ujęcia były spoko, ale gdzieś tak w środku filmu powiało nudą oraz mniej ciekawymi ujęciami. W pewnym momencie dwa podobne ujęcia były niedaleko siebie :/. Efekt Velocity mogłeś gdzieś indziej
  • Odpowiedz
@AlShakal: Jaki program na początek polecasz? Ja myślałem zacząć od lightworksa, czy to jest dobry pomysł? :)
@monkey3310: Opinie widzę że mocno zróżnicowane, mi się muzyka podobała jak najbardziej, filmik też. Może niektóre ujęcia się powtarzają - tzn sposób filmowania ale i tak brawa że myślałeś chociaż aby zrobić coś oryginalnego :) Zainspirowałeś mnie nieco, czekam na więcej :P
  • Odpowiedz
@kepa0: Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kilku, które cię zainteresują i zmontowanie jednego filmu w tym samym stylu dowiesz się w tedy, który program najbardziej ci odpowiada. Jeśli czegoś w nim nie ma to od tego są pluginy.
  • Odpowiedz