Wpis z mikrobloga

@hufosterex: o stary, za 8 koła, to ja bym Cię osobiście przeszkolił :P
Szukaj tutków w sieci, załóż sobie jakiś problem typu "program do zgadywania liczby", albo "biblioteka książek i płyt DVD". Coś co Ci się przyda w domu i naparzaj - dużo więcej z tego wyciągniesz.
Tylko w co pójść? Front/Back? JAVA?


@hufosterex: Java lub Javascript. Najlepiej oba. Zrób sobie kilka kursów:
a) Java (programowanie jako takie)
b) Java (w wersji stron www, nie wiem co jest teraz modne, ewentualnie przejrzyj po tematach z Plularsight)
c) Javascript (obecnie bez tego ani rusz)
d) relacyjne bazy danych (niby powoli się od tego odchodzi, ale jednak SQL nadal jest wszędzie obecny i prędzej czy później na niego trafisz, więc
@hufosterex: co do wiedzy początkowej, to masz kilka opcji:
a) znaleźć wszystkie info / kursy w necie za darmo (to są popularne technologie i wiedza powinna być dostępna za darmo)
b) założyć sobie konto na MSDN i zgarnąć darmowe pół roku na plularsight i przerobić zamieszczone tam kursy
c) poszukać jakiś sprawdzonych, darmowych kursownii (np. polecanej tutaj codeacademu.com)
d) kupić książki, jednak nie byle co, a te najbardziej polecane dla danej
@hufosterex: daj sobie spokój z kursami za 8000, myślę,że minimum 90% obecnych programistów uczyło się z google ew. książki. To niedawno ktoś zwietrzył biznes i zarabia na "januszach", którzy marzą o 15k. To raz. Dwa - jeśli bierzesz się za programowanie to nie rób sobie planu 3 lata do przodu i multum technologii bo się zniechęcisz. Nikt tego "na raz" się nie uczy. Liźnij sobie jakiegoś języka i potwórz jakieś swoje
@juzefprogramuje: dlaczego odchodzi się od baz danych?

Odchodzi się od RELACYJNYCH baz danych. Nie wszędzie, ale są miejsca gdzie się odchodzi zastępując je innymi oraz miejsca, gdzie uzupełnia się je takimi jak Casandra, MongoDb, ElasticSearch, RethinkDb i wiele, wiele innych.

Oczywiście w wielu miejscach Relacyjna Baza Danych nadal jest niezastąpiona, mam tutaj na myśli bankowość i ubezpieczenia, jednak w wielu miejscach relacyjna baza danych okazała się niewystarczająca, np. w sieciach społecznościowych.
@krupek: Ja bym nikomu nie radził po prostu dać sobie spokój. Pewnie, że programowania można nauczyć się w domu korzystając z internetu, ale jak już ktoś napisał na takich kursach płaci się za konkretny program, bat nad głową i ogólną atmosferę. Jeśli gdzieś pracujesz i chcesz się szybko przekwalifikować, to moim zdaniem taki kurs jest bardzo dobrą opcją.

Sam jestem takim przykładem. Będzie już niecałe pół roku, jak skończyłem taki kurs
@hufosterex:

Widzę większe doświadczenie wiec zapytam. Nie jest tak, że nic nie ogarniam. Narazie HTML+CSS ale myślałem o Javie/PHP.


Ja do PHP mam uraz z tego prostego powodu, że gdzie nie patrzę, to widzę, że chłopaki z PHP zarabiają najmniej. Po co się męczyć tylko po to, aby nauczyć się coś, co za jakiś czas będziesz porzucał i zaczynał naukę od początku? Zaraz ktoś poda wyjątek potwierdzający regułę. Ja nie wierzę