Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest
moi dziadkowie kilka lat temu zaadopotowali psa, nie mają już siły żeby się nim zajmować, ja znowu nie mam warunków bo to owczarek collie potrzebuje dużo przestrzeni i spacerów, mój tryb życia na to nie pozwoli. Czy adoptowanego psa można oddać spowrotem do schroniska?
#kiciochpyta #piesely
  • 26
@rozowympaskiem: do schroniska możesz oddać, z reguły trzeba wtedy zapłacić kilka stów. Zależy od schroniska. Chip można przepisać na nowego właściciela u weterynarza. Wystarczy sporządzić umowę adopcyjną z nowym właścicielem
@rozowympaskiem: ogólnie można oddać, ale najlepiej do tego samego schroniska z którego był wzięty i raczej nie robią problemu z przyjęciem. W między czasie ogłosić gdzie się da że szuka się nowego właściciela.
Ja w papierach adopcyjnych kota mam, że albo oddaje do nich albo muszę poinformować o zmianie właściciela i podać jego adres .
@rozowympaskiem: Super schronisko. Oddali owczarka szkockiego do opieki dla starszych ludzi? Powinni zwolnić tego, kto się na to zgodził. Przecież to pies potrzebujący sporo aktywności, uwagi i szkolenia. Zupełnie się nie nadaje na towarzysza do wolniutkich spacerków dla seniorów. Nie dziwota, że sobie rady nie dają.
Spróbuj dać ogłoszenie na olx, a jak to nic nie da to może odezwij się do fundacji dr Lucy.
@Zaff: to trochę bardziej skomplikowane... ale tak własnie planuję, olx a może jakaś ciotka sąsiadka wujek, mam nadzieję że ktoś go przygarnie. Dziadkowie nie mogą tego przeboleć ale przynajmniej są świadomi że nie są w stanie zapewnić mu dostatecznej opieki