Wpis z mikrobloga

@BielyVlk: A co ktoś lasy wycina? Czyszczone są jedynie zarośnięte działki jakimiś samosiejkami oraz jakieś pojedyncze drzewa na prywatnych posesjach. Co to za hasło drzewa są nasze? Nasze czyli czyje? Drzewo #!$%@? jest moje na mojej działce, posadziłem sobie, podlewałem, kropiłem jak jakieś robactwo je żarło, a teraz je wytnę bo mam ochotę teraz mieć dąb zamiast sosny.
@uppss: Ja nie piszę o lasach. Ta ustawa najbardziej dotyka tereny zamieszkane, czyli te, w których stan powietrza jest najgorszy. Jak można się oburzać, że ktoś protestuje przeciwko niekontrolowanej wycince drzew, kiedy mamy w kraju tak tragicznie zanieczyszczone powietrze?!

@kubica941: Jak zabraniają palić prywatnymi śmieciami w prywatnym palenisku to też zamach na święte prawo własności? Ta sama sytuacja! Mamy w Polsce katastrofalnie zatrute powietrze, więc psim obowiązkiem państwa jest temu
@BielyVlk: Jak słyszę te lamenty od N.eoliberałów i SocialDemokratów to przypomina mi się taki amerykanski idiom: "put your money where your mouth is". Zróbcie croudfunding (a jak widać po zbiórce na Seicento ludzie są skorzy wydać hajs byłe tylko przeciwko PiSowi, a tu będzie jeszcze jakaś korzyść dla nich samych) i wykupcie te dewastowane dziewicze lasy z rąk prywatnych wyzyskiwaczy drzew.
@BielyVlk: Na ten najbardziej dokuczliwy i o którym najgłośniej ostatnimi czasy problem z powietrzem drzewa mają niewielki wpływ. O wiele bardziej uciążliwi są janusze motoryzacji wycinający filtry cząstek stałych w furmankach. Teraz lament, było krzyczeć jak na nieużytkach stawiano 4 boisko z sztuczną nawierzchnią w okolicy zamiast skwerku.