Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tą modą na starodawne imiona? Skąd to się bierze? Już na którychś chrzcinach jestem i to jest jakaś plaga. Jak można dać dziecku na imię Czesław xd W ogóle to imię Antoni jest 3. najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom. To jakiś rodzaj ofiary dziekczynnej na 500+? Potem za 20 lat się dziwią że Czesław jest wiecznym #tfwnogf za gowniaka to czesiek bylo przezwiskiem jak się kogos nie lubilo. Jest tyle ładnych imion jak adrian, dawid, krystian, lena...

#kiciochpyta #zwiazki
  • 85
@Instynkt Dobra, to wyjaśnię jak ja to rozumiem. Z imionami jest tak, że zawsze panuje jakaś moda. Moda ta podlega rotacji. Mamy pulę polskich imion, które się wymieniają i do tego zawsze dochodzi jakaś porcja zagranicznych które obecnie są jakieś na czasie i których kultura bazowa jakoś do naszej przenika. Stąd z jednej strony obecnie wysyp takich abominacji jak Brajan, czy Dżesika, a z drugiej strony po fazie że co czwarty chłopiec
@kyaroru: nastepne pokolenie jeszcze do liceum chodzi, dla mnie 25+ lat, czyli roczniki rodzące teraz dzieci, są to staroswieckie imiona, w moim pokoleniu bylo duzo wojtkow, kamilow, jarkow, monik, agnieszek, ktore teraz też są już trochę przestarzale w porownaniu do takich imion jak maja, julia, weronika
@Dutch: a nie wiem, czy akurat o to im chodzilo :P
te dzieci maja jeszcze trzy (a przynajmniej o tylu wiem) kuzynki z bardzo ciekawymi imionami, bynajmniej mocno nie slowianskimi :P Ale sa mocno charakterystyczne i wolalabym publicznie nie pisac, a nuz jakos gdzies to dotrze :P