Wpis z mikrobloga

Dlaczego Merkel sciaga do siebie ciapatych?

Pewnie jak to na wykopie powiedza: Bo jest gupia lewaczka! xD

A ja tu widze proste rozwiazanie, tak bardzo pragmatyczne, tak bardzo dlugofalowe (w przeciwienstwie do polskiego myslenia "doraznego")

1. Niemcy potrzebuja walczyc z nizem demograficznym. Bogate spoleczenstwo, w ktorym wspolczynnik dzietnosc jest na (niskim) poziomie 1.5 (w Polsce 1.3) musi zapelnic luke w starzejacym sie spoleczenstwie i sciagnac ludzi zza granicy.
2. Dlaczego nie sciagna w takim razie chocby Polakow? Bo to im sie nie oplaca! Po pierwsze, Polska sie wciaz rozwija, poprawiajac swoj standard zycia i koszt sciagniecia dwoch milionow nowych Polakow do Niemiec, ich integracji moglby sie okazac bezcelowy, poniewaz ci Polacy
a) nie rodza zbyt wielu dzieci
b) zapewne wrociliby do swojego dostatniego kraju w przyszlosci

Sciaga sie wiec ciapatych, jak juz pisalem, bo po zalaniu rynku niemieckiego Turkami w latach '60, sadzono, ze ci Turcy popracuja i w koncu wroca do siebie, a tak sie nie stalo. Daje to wiec nadzieje, ze ci ciapaci rowniez rodzac wiele dzieci zostana juz w Niemczech.

I co najwazniejsze! W Niemczech potrzebni sa nisko wykwalifikowani pracownicy! Polacy lubia wspinac sie po drabince kariery, Polacy sa czesto dobrze wyksztalceni, po co wiec tworzyc zbyt duza konkurencje rodowitym Niemcom!?

Ciapaci beda pracowac na budowach, ciapaci beda kierowac autobusami, ciapaci beda sprzedawac fajki w kioskach lub zamiatac stacje metra. A Niemcy czy Polacy beda lekarzami, inzynierami lub zwyczjanie nadzorcami pracy tychze ciapatych...

Ludzie na wykopie!

Czy wy myslicie, ze Merkel zaprasza ludzi ot tak? Czy wy nie znacie mentalnosci wysokorozwinietych panstw?

PRACA, PRACA, PRACA, ZYSK, ZYSK, ZYSK!!!

To w Polsce panuje myslenie romantyczne, w Niemczech sie wszystko planuje, dzieki temu te trybiki #!$%@? az milo!

Niemiecka gospodarka jest 7x wieksza od polskiej wlasnie dzieki dlugofalowemu, pragmatycznemu mysleniu.

Pozdrawiam!

#oswiadczenie #niemcy #gospodarka #europa #pracbaza
  • 23
@emerjot: Myslenie dlugoterminowe! Inna mentalnosc tych ludzi, inny etos pracy (lub jego brak). To wymaga czasu. A i tak najwazniejsze sa ich dzieci, ktore beda chodzily do niemieckich szkol i beda wychowane z etosem zakorzenionym u Niemca.
@2phonepiotrus: Ja tylko tlumacze to wykopowej gawiedzi, ktora tak sie dziwi DLACZEGO!!?? Jest tyle wykopalisk o samych imigrantach, sa to wykopaliska mowiace zupelnie o innych zjawiskach, niz te ZAMIERZONE!!!
@JIDF: Trzeba pamietac, ze nie da sie zmusic ludzi do rodzenia dzieci. Coraz wiecej par decyduje sie na zycie bez dzieci, bo chce zyc komfortowo i hedonistycznie. Spoleczenstwo sie starzeje i potrzebne sa mlode jednostki chocby, zeby placic podatki i zwiekszajac konsumpcje w gospodarce. Ten sam problem mamy w Polsce i zostaje on zwalczany przez Ukraincow. Nie mamy jednak pewnosci, ze beda oni chcieli w Polsce zostac
@Zyd_Suss: Aż dziwne, że trzeba ludziom tłumaczyć dlaczego. Chyba dla każdego, kto chwile poobserwuje Niemcy staje się to oczywiste.
O ile sami Syryjczycy, Irakijczycy i Irańczycy w statystykach prezentują się dobrze - większość ma jakieś wykształcenie. To już Afryka i Afganistan to dno. Znający niemiecki może poczytać ten raport

Zobaczymy jak sobie Niemcy z tym wszystkim poradzą.
Dlaczego nie sciagna w takim razie chocby Polakow?


@Zyd_Suss: dlaczego nie sciagna azjatow? Chinczykow? Wietnamczykow itp ludzi ktorzy potrafia dobrze pracowac i dobrze sie rozmnazaja?
Swoja droga widzial ktos jakies protesty przeciwko azjatom? Jakies rasistowskie hejtowanie ich? Ja nigdy mimo ze tu gdzie mieszkam jest wiecej niz w ch..j. Solidni pracownicy, w wiekszosci kulturalni i mili ludzie bez gownoislamstwa itp syfow. Polecam takich immigrantow.
@CurIy: To ja przyznam, ze podrozujac duzo po swiecie, jestem negatywnie nastawiony do Azjatow. Irytuje mnie ich nacjonalizm, irytuje mnie ich zachowanie (szczegolnie chamskich, glosnych i bezczelnych Chinczykow)
Jestem pozytywnie nastawiony do Afrykanczykow (fakt, ze mialem do czynienia glownie z Chrzescijanami) nie jestem uprzedzony rasowo, bo ktos jest murzynem. Moge byc uprzedzony do religii. Islam mnie #!$%@?, ale podobnie mnie #!$%@? radykalny katolicyzm z naszego podworka.
I co najwazniejsze! W Niemczech potrzebni sa nisko wykwalifikowani pracownicy! Polacy lubia wspinac sie po drabince kariery, Polacy sa czesto dobrze wyksztalceni, po co wiec tworzyc zbyt duza konkurencje rodowitym Niemcom!?


@Zyd_Suss: bzdura, opracowania niemieckie wskazują, że w ciągu najbliższych bodajże 15 lat liczba niewykwalifikowanych pracowników potrzebnych w gospodarce zmniejszy się nawet o 40%. Dzisiaj nawet praca na budowie wymaga osób posiadających kwalifikacje do obsługi różnego rodzaju sprzętu, certyfikatów itd.

Co
@TenebrosuS: Aktywność zawodowa jest wprost proporcjonalna do dzietności, w przypadku Turków jest nizsza, bo ich kobiety zajmują się domem i dziećmi. Gdyby w Polsce, lub Niemczech nagle podskoczyła dzietność, to spadła by aktywność zawodowa.
A i tak najwazniejsze sa ich dzieci, ktore beda chodzily do niemieckich szkol i beda wychowane z etosem zakorzenionym u Niemca.


@Zyd_Suss: tak, jak cała klasa będzie arabska, albo nawet cała szkoła, to będą z pewnością wychowywani w niemieckiej kulturze xD już teraz np. w UK są muzułmańskie szkoły czy tam klasy, więc...