Wpis z mikrobloga

Niech żyją wolne i niezależne media publiczne!!

Wydawca TVP Kultura zwolniona za reportaż o spektaklu „Klątwa”, autorka materiału zawieszona.

Chodzi o sobotnie wydanie codziennego serwisu TVP Kultura „Informacje kulturalne”, w którym wyemitowano reportaż Anny Mikołajczyk o spektaklu „Klątwa” w warszawskim Teatrze Powszechnym. Wydawcą odcinka „Informacji” była Katarzyna Kuszyńska, którą wczoraj zwolniono z pracy, a autorka reportażu została zawieszona na dwa tygodnie. Materiał o „Klątwie” dla TVP Kultura został zrealizowany na podstawie próby dla mediów, jeszcze przed premierą i zamieszaniem w mediach, jakie spektakl wywołał w ostatnich dniach. Sobotnie wydanie „Informacji kulturalnych” nie jest już dostępne na platformie VoD.tvp.pl.

- Zostałam dziś wyrzucona z pracy. Okazuje się, że wykonywanie swoich obowiązków, czyli informowanie publiczności kulturalnego kanału telewizyjnego o tym, co dzieje się w teatrze, jest czymś skandalicznym. Zdania nie zmienię - żeby mówić o spektaklu, wypada go najpierw zobaczyć. Dziękuję wszystkim za dziewięcioletnią przygodę i do zoba! - napisała w środę wieczorem na Facebooku Katarzyna Kuszyńska.

- A ja, nieprofesjonalna dziennikarka z brakami warsztatowymi, za zdanie, ze „Wszystkich, których porusza już sam temat, reżyser zaprasza najpierw na spektakl” zostałam zawieszona - podobno tym zdaniem reklamuję spektakl! - dodała Anna Mikołajczyk, która w TVP Kultura zajmuje się tematyką teatralną.


Myślałem, że zamknę już listę zwolnionych dziennikarzy i działaczy w "dobrej zmianie" w mediach publicznych, a tu patrz...

#neuropa #polityka #tvpis #media #mikroreklama #niemoje #kultura #teatr
  • 13
@Goofas: głoś dalej herezję, że każdy powinien spróbować osobiście gówna zanim skrytykuje pomysł serwowania go w szkolnej stołówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
głoś dalej herezję, że każdy powinien spróbować osobiście gówna zanim skrytykuje pomysł serwowania go w szkolnej stołówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@4tek: Ale tu nie trzeba cokolwiek komentować - wiadomo z czego gówno jest zrobione, wiadomo że organizmowi do niczego nie są potrzebne i wiadomo w jakim procesie gówno powstaje. Wiadomo też z jakimi konsekwencjami by się wiązało serwowanie gówna w stołówkach od strony higienicznej jak i
Boże co za dramat z tym przedstawieniem. Jak kogoś jakaś sztuka uburza to nich jej nie ogląda. Chodzenie do teatru nie jest przymusowe.
Jak mnie #!$%@? także podejście do religii! Mimo, że mam poglądy prawicowe to chciałbym, żeby rządy polskie byłyby laickie. Możesz obrazić geja, murzyna, muzułmanina, ale jak użyjesz wątki religijne w sztuce to #!$%@? - wieczne potępienie!