Wpis z mikrobloga

@MrBanana: nawet sensowny QA tester jest w stanie tyle wyciągnąć o ile jest to kontrakt b2b, nie wspominając o programistach i managemencie w IT (bo oni mają sporo więcej). To nie jest problem zarabiać 15k netto, jak się wie co się robi, jest się w tym dobrym i ma się tak z 7-10 lat stażu.
@MrBanana: możliwe, widełki w korporacjach są baaardzo szerokie, wszystko zależy jak wypadniesz na rozmowie o pracę i w który "poziom" zostaniesz zakwalifikowany. No i oczywiście ile wynegocjujesz. Takie kwoty to raczej już b2b aczkolwiek mam znajomego, który ma coś koło 20k brutto na uop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Waspin: Raz jakiś mirek mi kiedyś pisał, że proponują mu pracje jako programista COBOL za 300 funtów dziennie. Oczywiście 5 lat doświadczenia. Jestem ciekaw ile w tym prawdy.
@rykukuku: Jestem ciekaw na czym polega różnica miedzy bardzo dobrym programistą, a średnim czy świeżakiem.
Rozumiem doświadczenie, ale język w którym programują chyba znają tak samo.
@MrBanana znajomość języka to tylko podstawa. Wokół każdego języka jest mnóstwo technologii, bibliotek, frameworków, które swoją złożonością i ilością wiedzy dorównują nawet samym językom. Generalnie zapomniałem wspomnieć że w Polsce jest też mnóstwo zagranicznego kapitału i pomimo że w tych krajach takie pensje byłyby raczej średnie, to Polsce to już ładna sumka.
@MrBanana: właśnie jest kwestia rozumienia języka. Weź site frontend development w javascripcie. Świeżak zna Javascript i jQuery. Senior zna Javascript, jQuery, Angulara, ogarnia współpracę z backendowymi bazami danych, umie gadać do ludzi i nie pachnie potem. Trochę przerysowałem oczywiście ale rozumiesz o co chodzi. Ciekawostką jest, że w wielu korpo z mojego doświadczenia pracujesz na legacy kodzie (nawet i 3-4 letnim) i ni dudu się nie rozwijasz. Warto pracować rok-półtora w
@MrBanana: Ale o jakie 15k chodzi? Legendarne wykopowe to ma być podobno netto. Tylko jakie netto? Dla jednych to będzie średnia miesięcznej wypłaty netto z całego roku na UoP. Dla innych to jest kwota na B2B netto, czyli bez VAT-u. ;P Koszty dla pracodawcy w tych przypadkach mają się z grubsza jak 5 do 3, o ile się nie mylę. To jest dość zasadnicza różnica przy decydowaniu, czy dany koleś jest
to są mity nikt tyle nie zarabia w tym kraju,no chyba,że przedsiębiorcy,a programista to 5k max nie wiecej


@janusz_pol: Kolega mający 7 lat xp, z czego znaczna część w .net dostał tyle u nas. A na pewno zarabia mniej niż nasz bezpośredni przełożony- który jest raczej takim menago niższego szczebla, bo też kodzi. Tylko część rzeczy przerzuca do nas dwóch.