Wpis z mikrobloga

Pora na obiecaną małą recenzję nowych słuchawek Xiaomi, zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słuchawki pochodzą ze sklepu gearbest, aktualnie kosztują 41.99$, dzięki kuponowi OXIAOM zbijemy cenę do 39,99$LINK

Wysłane zostały kurierem DHL 21.02., a u siebie miałem je 23.02., wysyłka była z Hong Kongu, dzięki czemu słuchawki były bardzo szybko u mnie.
Jak już wspomniałem [ostatnio]( http://www.wykop.pl/wpis/22436787/dzien-dobry-wlasnie-byl-u-mnie-kurier-dhl-z-paczka/80847861), niestety musiałem zapłacić VAT, musimy o tym pamiętać przy zamawianiu tych słuchawek, ponieważ dostajemy je w sporym i ciężkim pudełku.
(L x W x H): 19.50 x 9.00 x 24.50 cm, 0.560 kg.

Na wstępie zaznaczę, słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki, co tylko wpadnie mi w ucho i się spodoba, to dodaję do playlisty, nie jestem też jakimś wielkim audiofilem, ot zwykły mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pudełku znajdziemy tylko trzy rzeczy: krzaczkową instrukcję, miły w dotyku woreczek na słuchawki i same słuchawki.
Przy wyborze tych słuchawek obawiałem się trochę ich plastikowego wyglądu i tu pozytywne zaskoczenie, bo słuchawki wyglądają bardzo dobrze i nie mamy wrażenia, że trzymamy w ręce tani chiński plastik, czyli wszystko w normie tak jak Xiaomi nas przyzwyczaiło.
W słuchawkach dominuje kolor biały i szary z dodatkowymi czarnymi i złotymi wstawkami przy gąbkach. Kabel jest koloru szarego co jak dla mnie jest plusem, bo jest to element, który łatwo ulega ubrudzeniu, a dzięki szarości możemy tego uniknąć.
Na kablu, który jest nieodpinany znajdziemy tylko mikrofon natomiast lewa słuchawka jest przyciskiem, który posiada trzy funkcje:
1 klik – start/stop
2 kliki – następny
3 kliki – poprzedni
Niestety u mnie na Spotify 3 kliki nie działały.

Słuchawki zakrywają całe ucho, są także bardzo lekkie, spędziłem w nich kilka godzin i nie odczułem ucisku lub jakiegoś dyskomfortu. Jako że jestem okularnikiem, ciężko jest mi dobrać dobre słuchawki, które nie będą uciskały okularów, co po pewnym czasie może powodować ból, tutaj obyło się bez tego.

Przejdźmy do najważniejszego – dźwięk. Dobra, jak nie bardzo dobra jakość audio, czysty dźwięk, nie ma się do czego przyczepić, jak dla mnie trochę mało basu, ale to może przyzwyczajenie z Hybrid ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym uważam, że 40$ za te słuchawki to dużo? Moim zdaniem nie, są dobre, nie męczą uszu ani głowy, a jako typowy piwniczanin większość czasu spędzam przed komputerem w słuchawkach, więc taka wygoda jest warta tej ceny, ale 53$ za zielone i pomarańczowe to już według mnie dużo.

Jedynym minusem jaki zauważyłem, to brak spasowania na prawej słuchawce, ale podejrzewam, że to pojedynczy problem, bo u @matiwoj11 wygląda to dobrze http://i.imgur.com/woBKcPy.jpg

zdjęciahttp://imgur.com/a/VRymJ

#pokazzakupy #itemyzchin #chinskiecuda #gearbest #xiaomi
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania

bez ref słuchawki białe, pomarańczowe, zielone, hybrydy
Andczej - Pora na obiecaną małą recenzję nowych słuchawek Xiaomi, zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: comment_bD4fH4WmwiyWlxD2XbxdzH6ECx0pKTYG.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Andczej: Sorry, ale pierwszą wadą tych słuchawek jest nieodpinany kabel. Wstaniesz po kompot i.....po słuchawkach, zaraz się coś obluzuje i nie będzie stykać. Takim słuchawkom mówię stanowcze NIE. Chyba że kosztują 30 cebul.
  • Odpowiedz
@plk_bbl: Dla ciebie to wada, dla mnie i może dla innych nie. Jestem przyzwyczajony do tego, że od zawsze mam słuchawki nieodpinane, nie pamiętam kiedy ostatnio wstałem od kompa tak jak to opisałeś.
  • Odpowiedz
@Andczej: Według mnie za dużo, w tej kwocie mamy Superluxy, ba, nie wierzę ze grają lepiej od Sennheiser HD201, które są za połowę tej ceny, ale oczywiście mogę się mylić.
  • Odpowiedz
@Andczej: Nie móię, recka, fajna, propsy, bo nie wiedziałem, że zrobili takie dla mas. Jeśli chodzi o dokanałówki to Hybrydy najlepiej leżą, mają świetny dźwięk także wybór jest oczywisty, tutaj czuję, że sobie troszkę odlecieli z ceną. Sam szukam dobrych słuchawek nausznych takich jajowatych, ale bezprzewodowych i ciężko takie znaleźć (też jestem okularnikiem), mogliby pomyśleć też o takich kliencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
niżej wrzuć link bez refa


@cozebi: będę wrzucać tak jak mi się to podoba i tak jak jest to zgodne z regulaminem wykopu, jeśli masz z tym problem to możesz zmienić forum i się tu nie pojawiać, a teraz czarnolisto
  • Odpowiedz
@TomdeX: zawsze to śmiesznie wygląda jak ktoś ocenia słuchawki w życiu ich nie mając w rękach i porównując z jakimiś znanymi modelami XD

ja sie np. nie wypowiadam bo nie miałem ale nie mam kompletnie żadnego powodu by zakładać że są kiepskie, jak już to odwrotnie patrzac np. na ich doki
  • Odpowiedz