Wpis z mikrobloga

"Tylko w zeszłym sezonie Poznański Rower Miejski wypożyczono niemal 400.000 razy, [...]co ciekawe średni czas wypożyczenia wynosił 19 minut i 49 sekund, Poznaniacy podeszli do sprawy ekonomicznie, gdyż pierwsze 20 minut jest za darmo"

Źródło: Teleskop TVP3

#poznan #rower #cebuladeals
Pobierz
źródło: comment_AxUke59RckZzG32xsLPYZBjjBPMvYtEC.jpg
  • 60
@zakowskijan72: sprawa jest prosta: a) w Poznaniu jest multum studentów i przyjezdnych, oni zazwyczaj nie mają swoich rowerów, bo nie mają gdzie trzymać na stancjach b) tak, Poznaniacy też wypożyczają, ale odbierają co im wzięli w podatkach (miasto się dołożyło do rowerów) c) Poznań jest ścieśnionym miastem, do centrum z Wildy, Winograd z palcem w dupie dojedziesz w 15-20 minut. Jak ktoś ma potrzebę długich wyjazdów to musi to lubić i
Nie ma w tych danych niczego specjalnego. Jeśli weźmiemy jedną osobę, która wypożyczyła rower na 6 minut oraz 4 osoby, które wypożyczyły rower na 23 minuty i 20 sekund, to otrzymamy średnią ~19,52. Czy to świadczy o cebuli? Otóż nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Smieszek_Poza_Kontrolo: Jak w Warszawie wystartowało Veturilo, to przez pierwszych kilka dni przy każdym punkcie wypożyczania spotykałem ludzi co stali przy mapie i doradzali, jaką trasą najlepiej przejechać z jednego krańca miasta na drugi za darmo logując się w punktach pośrednich:D
Podawanie tu średniej jest słabe, lepsza byłaby dominanta, mediana, czy procent wypożyczeń poniżej 20 min, albo najlepiej rozkład czasów wypożyczeń. Może taka niska średnia jest spowodowana tym, że często te rowery są w kiepskim stanie i po wypożyczeniu, trzeba je oddać za 2 min, bo ma np lekko krzywe koło i wypożyczyć kolejny... Może to równie dobrze świadczyć o słabym stanie technicznym rowerów, a nie o ekonomicznym podejściu do sprawy ( ͡
@adam-skowyt: WRM (Wrocławski Rower Miejski) Z roku na rok coraz więcej wypożyczeń jak i większa infrastruktura. Znalazłem dane z 2015 roku - 857 294 wypożyczeń.

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/rower-miejski-we-wroclawiu-to-byl-rekordowy-sezon,3595780,art,t,id,tm.html

Edit.
Jakieś 1 008 184 wypożyczeń w 2016 roku
https://wroclawskirower.pl/news/dobiega-konca-rekordowy-sezon-wroclawskiego-roweru-miejskiego-peklo-milion-wypozyczen-w-ciagu-jednego-roku/
@Smieszek_Poza_Kontrolo: w ub. roku wydałem na ten rower ok. 30zł. W październiku jeździłem do pracy w dwie strony po 13-15 minut dlatego myślę, że wśród tych 400 000 jest ok 100-150 moich przejazdów :) W Poznaniu to optymalny środek transportu bo miasto nie jest tak rozbudowane. Ze wschodu na zachód tj. Kurlandzkiej do okolicy Bułgarskiej da się przejechać w mniej niż 1h, w większości po drogach rowerowych :)
@kysko: no ale gps w telefonie ci ten rower przyporządkuje do stacji, za minutę bedziesz daleko stąd i raczej wyskoczy blad. A za oddawanie poza stacją liczą 50zl więc jak? No i czesto wywala bledy jak chce ten sam rower wypozyczyc, po uplywie minuty