Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki!

Chciałem się pochwalić tym, że za tydzień zmieniam robotę- Branża IT w Polsce, Testy Oprogramowania. Właśnie wchodzę do grona #programista15k :D

Cieszę się tym bardziej, że nie mam wykształcenia informatycznego, nie umiem programować i raczej nie umiem testów automatycznych.
Wielu rekruterów w czasie rozmów starało się mi wmówić, że z 5 letnim sumarycznym doświadczeniem w IT i brakiem kilkuletniego doświadczenia w automatyzacji testów nie mam żadnych szans na 15k, bo oni rzekomo znają rynek i wiedzą jak się płaci ;) I żebym już nie żartował.

A ja po prostu chciałem zarabiać te mityczne 15k i już. Nie jestem osobą zbyt ambitną. Jestem wręcz leniwy. Często zwyczajnie mi się nie chce. Wielu znajomych skreśliło mnie na studiach, bo mocno się opierdzielałem i inżyniera robiłem w 4,5 roku. Mówili, że takie osoby jak ja, to w ogóle na uczelnie nie powinny trafić.
Nie rozwijam się w testach po pracy i raczej nie kształcę dodatkowo w tym zakresie. Umiem tylko to, czego nauczyłem się w projektach. Wieczorami i weekendy wolę pograć na konsoli.
Na pewno chciałbym zrobić jakieś kursy, szkolenia, certyfikaty, jednak sam nie umiem się do tego zabrać.
Ogólnie to nie uważam się za wielkiego specjalistę. Raczej za przeciętnego pracownika, który robi co mu się zleca i nic ponad to.
Bardzo możliwe, że jednak nie jestem aż taki zły, skoro moi szefowie są / byli ze mnie zawsze zadowoleni. Być może wynika to z niskiego mniemania o sobie i swoich umiejętnościach.

Ten wpis nie jest po to aby tylko po prostu się chwalić. Chciałbym aby niektórym dodało to odwagi aby w swoim życiu próbować coś zmienić i po prostu chodzili na rozmowy rekrutacyjne i próbowali piąć się w górę. Bo szkoda mi moich kolegów, którzy zaczynali ścieżkę kariery razem ze mną i tkwią dalej w korpo za maks 3k brutto z braku chęci, odwagi a może braku umiejętności sprzedania się na rozmowie. Mają rodziny i narzekają, że ledwo im starcza do 1. Jednocześnie trzeba korzystać z wysokiego zapotrzebowania na pracowników IT i po prostu próbować np. rezygnacja z wygodnej umowy o pracę na rzecz B2B.

Życzę Wam Mirki powodzenia w znalezieniu fajnej i dobrze płatnej pracy i miłego dnia!


#chwalesie #it #programista15k #rekrutacja #testowanieoprogramowania #feels #problemypierwszegoswiata #wygryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Weż to skasuj, wcześniej, jakieś 6h temu chyba, widziałem Cię na mirku jak ze swojego konta wstawiałeś, że czymś się później pochwalisz i teraz widzę ten "ANONIMOWY" wpis, jakby mi się chciało scrollować to bym Cię znalazł i z nicku wymienił.

Skąd wiesz, że nie ma tu jakiegoś necbearda który to zrobi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)