Wpis z mikrobloga

Nieźle się zdziwiłem idąc dziś do sklepu. Czasami kupowałem jogurty pitne milko - 400ml.
Dziś było z nimi coś nie tak... niby wysokość opakowania taka sama, ale jakby zeszczuplały. Może to wina ćwiczeń z Chodakowską albo jakiejś magicznej diety cud? Niestety nie...

Okazało się że producent firma Mlekpol postanowiła zmienić parę rzeczy, ale żeby nam smutno nie było to: "Skład naszego jogurtu oraz nowe opakowanie jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów." - W życiu nie widziałem konsumenta, który powiedział by: "hej ten jogurt jest za duży i za tani! zróbcie coś z tym". Najlepsze w tym wszystkim jest to że kilka lat temu te same jogurty miały 500ml - teraz mają 330 za kolejne parę lat może będą 200 albo 100. No ale głupi lud to kupi!

Często i gęsto producenci chwalą się na opakowaniach różnymi promocjami typu 50% gratis, 20gram gratis itp. W polskim prawie powinien chyba znaleźć się zapis, że gdy producent zmniejsza opakowanie tak samo powinien informować klienta. Uwaga! od dziś 27% jogurtu mniej za tą samą cenę! Może wtedy przestali by traktować ludzi jak idiotów.

ps. ładna Pani jest po to żeby zwrócić waszą uwagę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

p.....x - Nieźle się zdziwiłem idąc dziś do sklepu. Czasami kupowałem jogurty pitne m...

źródło: comment_FxNKEQ5qypMIt4oukMeQUeMQnomDWCKX.jpg

Pobierz
  • 3