Wpis z mikrobloga

@to_juz_przesada: Można się zgodzić, że jesteśmy statystycznie słabsze fizycznie czy niższe, ale z tą inteligencją już nie jest tak czarno-biało. Zacznijmy od tego, że inteligencji jest kilka, a to o czym Korwin-Mikke mówi to inteligencja matematyczno-logiczna. Nie można więc bezpośrednio stwierdzić, która płeć jest bardziej inteligentna. Zresztą duże znaczenie ma też wpływ socjokulturowy, który opisany jest tutaj, polecam lekturę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_o_wy%C5%BCszo%C5%9Bci_m%C4%99%C5%BCczyzn
A i mam wrażenie, że ta hiszpanka (?) również nie zachowała
@anymous: Sęk w tym, że nie da się bezpośrednio stwierdzić, iż mężczyzna jest inteligentniejszy, a kobieta mniej inteligentna, z przyczyny istnienia inteligencji wielorakich, należałoby więc przeprowadzić badania na inteligencję językową, muzyczną, emocjonalną, intrapersonalną, przestrzenną etc. Ogólnie sama inteligencja jest bardziej złożona niż kwestia IQ, które IMHO jest bardziej składowym.
więc czemu kobiety nie zdobywają z nobli z dziedziny fizyki.


@anymous: bo jest ich mniej na uczelniach technicznych.

20 arcymistrzów szachowych tylko 1 jest kobietą.


@anymous: jak ktoś jest inteligentny to nie marnuje czasu na gre w szachy tylko robi karierę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anymous: Nie zaprzeczam, że mężczyźni mają statystyczne wyższe IQ, które ma też znaczenie w takich rzeczach jak nauki ścisłe czy szachy.

No tak ale jeśli ktoś używa terminu inteligencja ( w powszechnym tego słowa znaczeniu ) to chodzi mu o inteligencje logiczno-matematyczną.

Dlatego ja wolę stosować istotne słowo jaką jest inteligencja bardziej poprawnie, aczkolwiek w tym przypadku rzeczywiście można tak stwierdzić, niemniej jednak uogólnianie znaczeniu tego słowa zwłaszcza, że mamy dostęp
@to_juz_przesada nie rozumiem tego oburzenia. Może powiedział to w swoim stylu. Ale czy przedsiębiorcy płacą więcej mężczyznom więcej ot tak, dla ideologii? Czynią sobie straty w imię przekonań? No nie sądze.
Chociaż jest taki jeden knyp, co sądzi, że przedsiębiorcy robią na złość rządowi nie inwestując tyle kapitału po zmianie władzy xD
Podałaś przykłady faworyzowanie mężczyzn przez świat nauki i komitet noblowski a teraz już raczej nie dochodzi do takich przypadków


@anymous: Sądzisz, że nie dochodzi obecnie do faworyzowania mężczyzn przez świat nauki? XD
Oczywiście nie jest tak źle, jak za czasów Skłodowskiej, ale nawet ja usłyszałam od profesora, że "zaprasza do Towarzystwa mężczyzn, bo są tam milej widziani od was, piękne panie" i że "on się nie wstydzi, że zawsze ułatwiał kariery