Wpis z mikrobloga

Skoro wg UBOiA tłumik do #bron to przedmiot szczególnie niebezpieczny to jakim prawem można posiadać te malutkie #!$%@? zwane derringerami, przecież taki pistolecik można schować nawet do portfela i wnieść gdziekolwiek.
Małe skrytobójcze pistoleciki ok, ale tłumiki które poprawiłyby komfort strzelania ZŁE. Gdzie logika?
P.S. Są derringery czarnoprochowe?

Fasol88 - Skoro wg UBOiA tłumik do #bron to przedmiot szczególnie niebezpieczny to ja...

źródło: comment_Wp6F8ICy2m7tlsdjzPty4JjWaA4Wjp0b.jpg

Pobierz
  • 25
@echelon_: Nie, jedyne obostrzenie to traktowanie broni przystosowanej do montażu tłumików jako szczególnie niebezpiecznej.

Ale to martwy przepis, bo praktycznie każdy karabinek centralnego zapłonu jest przystosowany do montażu tłumika huku, bo raz, że ma na końcu lufy gwint, a dwa, że nawet jak nie ma, to są tłumiki mocowane w inny sposób, które nie potrzebują gwintu.

Poza tym jedna z ryzykownych wykładni jest taka, że skoro masz broń zarejestrowaną na pozwolenie
@MercedesBenizPolska: Nie zdarzyło mi się, bo po co mam brać broń do rejestracji? :P Poza tym tak jak pisałem, gwint nie jest niezbędny do montażu tłumika, więc w praktyce każda broń jest przystosowana do montażu takowego.
Ale to martwy przepis, bo praktycznie każdy karabinek centralnego zapłonu jest przystosowany do montażu tłumika huku, bo raz, że ma na końcu lufy gwint, a dwa, że nawet jak nie ma, to są tłumiki mocowane w inny sposób, które nie potrzebują gwintu.


@Strus: to jest martwy przepis do momentu kiedy kogoś nie złapią z tłumikiem przykręconym do broni. Strzelam, że orzecznictwo pójdzie w tym kierunku, że broń może sobie być jaka
@Strus:
a zmienili o lufie?
bo lufa też nie była bronią. (chyba, że stanowi integralną część komory nabojowej)

bo wówczas mamy absurd... bronią jest tłumik a lufa nie
Małe skrytobójcze pistoleciki ok, ale tłumiki które poprawiłyby komfort strzelania ZŁE. Gdzie logika?


@Fasol88: jeszcze podaj więcej pretekstów to zakazania jakichś przedmiotów bo mamy stanowczo zbyt liberalne prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PikPak: Juz wiem, tak jak wyżej pisali - bron przystosowana pod montaż tłumika jest szczególnie niebezpieczna xD
W necie taka nagonka na to była swojego czasu że myślałem ze sam on stwarza "ogromne niebezpieczeństwo".