Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam duży problem. Prowadzę sobie bloga, małego, niezbyt często odwiedzanego. Zdjęcia wyszukuję z darmowych źródeł i mam na blogu setki zdjęć m.in. z flickra. Dostałem właśnie wezwanie z jakiejś niemieckiej kancelarii adwokackiej.

Użyłem zdjęcia, które było na licencji CC. Zamieściłem je na stronie, podałem nazwę autora i info, że zdjęcie pochodzi z flickr. Kancelaria informuje mnie, że autor ten zlecił jej reprezentowanie go w sprawie bezprawnego użycia zdjęcia. Autor zdjęcia uważa, że poniósł straty wynoszące około 25 000 PLN i chce ode mnie odszkodowania. Dostałem w pdf gotową deklarację, że uznaję roszczenie, przeleje pieniądze i zgadzam się, żeby potencjalna sprawa sądowa prowadzona była w Niemczech.

Wynalazłem zdjęcie gagatka na flikrze no i widzę, że chyba dałem dupy. W dodatkowych informacjach napisał on, że zgadza się na bezpłatne wykorzystanie zdjęcia pod warunkiem umieszczenia linka do strony internetowej o adresie (i tu podał link). Nie zrobiłem tego.

Co robić? Oczywiście deklaracja nie podpisana, dużo Was tutaj, więc może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

#prawo #internet #fotografia #zdjecia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Naruszenie praw autorskich to jedno, wysokość odszkodowania to drugie. Na pewno nie zgadzaj się na właściwość niemieckiego sądu, to głupota. Niech nawet cię pozwą, ale w Polsce. Najpierw zaproponuj sensowną ugodę. 25k pln to żart.
  • Odpowiedz
była kiedyś taka sprawa gdzieś tu poruszana i sąd wyznaczył realną wartość straty jaką typ poniósł z tytułu udostepnienia zdjęcia. Wpadleś w copyright trolling, coś podobnego robią kancelarie w pl odnośnie filmów torrentowych
  • Odpowiedz
OP: @namrab : bardzo blisko. Dostałem mail od innej kancelarii (photography-defender.com), że ta została poinformowana od PhotoClaim o mojej kradzieży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz coś więcej, jakieś doświadczenia?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
@Wujus95: widziałem że pół roku temu napisał jeszcze maila, że w sumie wystarczy że przeleję mu 600 euro za jego wydatki (wynagrodzenie?) i będzie git... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zablokowałem go wtedy i dalej cisza. Tak więc po 2 latach nie zrobił nic poza wysyłaniem maili i dwóch niepoleconych listów.
Moja rada: nie odpisuj, usuń wspomniane zdjęcie ze strony i miej to w dupie. Czytałem setki wiadomości
  • Odpowiedz