Wpis z mikrobloga

Mirasy ogrodowe, czy taka szklarnia nada się na kilkanaście krzaczków ostrych papryk? Zajawiłem się z zeszłym roku i w tym chcę już trochę konkretniej podejść do tematu. Nie chcę brać szklarni za sporą kasę, bo może po tym sezonie i przejdzie i tylko garaż będzie zawalać.
https://www.olx.pl/oferta/tunel-foliowy-ogrodowy-szklarnia-2x3-2x4-5-CID628-IDeF4eJ.html#4be6510f15
#ogrodnictwo #ogrod #papryki #warzywa #olx #szklarnia
Szczebaks - Mirasy ogrodowe, czy taka szklarnia nada się na kilkanaście krzaczków ost...

źródło: comment_VVyoeqJlYuVFdOmYEuGvhAhYlMVAUvvR.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@LeonardoDaWincyj: nie znam się, ale się wypowiem...

@Szczebaks: Bierz, ja teraz będę miał trzeci sezon. Hodowałem tam pomidory, paprykę, ogórki. Mankament taki, że folia wytrzymuje 2-3 sezony. Mi się wykruszyła po drugim, dlatego terasz muszę nową folię kupić.
  • Odpowiedz
@ogrod87: Skoro masz tę szklarnię to sam możesz sprawdzić na ile pochłania czerwone światło - np. wyświetlając czerwień na smartfonie albo przykładając czerwoną folię przezroczystą do latarki i skierować na szklarnię, porównać jasność na białych kartkach w szklarni i obok, na pewno będzie dużo ciemniejsza. Na mój rozum, jeśli ilość czerwonego światła będzie mniejsza o 20% to zbiory będą też mniejsze o blisko 20%.
  • Odpowiedz
robię że starych okien w tym roku szklarnie


@mafi20: Szklarnia z okien z wymurowanym dołem (tak na pół metra od ziemi) to moje marzenie. Tylko skąd te stare okna? Masz akurat swoje, czy kupiłeś gdzieś po większej wymianie w dużym budynku?
  • Odpowiedz
@mafi20: Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów - praktycznie wszystko na nim widać :) Największy problem (moim zdaniem) to zaciosy w krokwiach, żeby wszystko było równo i ładnie leżało.
  • Odpowiedz