Wpis z mikrobloga

Dostałem zadanie naprawy paroletniego komputera siostry mojej lubej, gdyż zamulał niemiłosiernie. Postanowiłem kupić dysk SSD, sam posiadam i polecam. Laptop jest używany jedynie do prac biurowych i oglądania filmów, żadnych gier. Dlatego nie będzie chyba potrzeba władowania jakiegoś bardziej pojemnego. Potrzebuję jakiegoś dysku do 250 zł. Czy 120Gb wystarczy do tych celow? Na oku mam goodram serii cx200, ale może jest coś lepszgo do kupienia w tej cenie.
#pc #ssd #pcmasterrace #komputery
  • 19
  • Odpowiedz
Czy 120Gb wystarczy do tych celow?


@klpt12: Sprawdź czy nie kupisz na allegro ramki na dysk w miejsce napedu dvd do tego laptopa.
Wtedy kupujesz 120 ssd, a oryginalny talerzowy dysk na dane montujesze zamiast napędu optycznego.
Idealne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@klpt12: Mireczku dołóż trochę, bo ceny są podobne i kup 240GB jeśli chcesz mieć wszystko na jednym dysku. Jeśli chcesz mieć dwa to albo w laptopie musisz mieć drugi slot na dysk, albo kupujesz przejściówkę i ramkę/zaślepkę w miejsce napędu i wtedy na sam system 120GB powinno ci wystarczyć bez problemu :)
  • Odpowiedz
@kaganiec_oswiaty: Chodzi o to, żeby nie kupować nowego laptopa, tylko przyspieszyć działanie starego. Nie ma sensu wydawać więcej niż 250 zł, gdyż laptop służy jedynie do prac biurowych i oglądania filmów. Mój komputer po zamontowaniu SSD i wgraniu win10 uruchamia się w 5 sekund i ogólnie śmiga jak rakieta ale to inna kwestia. Chodziło mi głównie o propozycje dyskow w granicy 200-250 zł. A im tańszy tym lepszy.
  • Odpowiedz
Z tego co wiem to dyski SSD miały doś krótką żywotność


@klpt12: a to chyba na początku były jakieś jaja, teraz jak kupujesz dysk to w zasadzie nie ma z tym problemu (no chyba, że kupisz jakąś biedronkową promocję w stylu SSD firmy abacada o pojemności 120GB za 30zł. W zasadzie teraz to liczy się tylko to, żeby sprawdzić, czy odczyt i zapis są na w miarę równych i wysokich wartościach.
  • Odpowiedz