Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak ja mam leczyć w tym kraju. Siedzę w poradni zdrowia psychicznego od 8-14, zapisują mi pacjentów co 10-15 minut. Dodatkowo zawsze przyjdą jacyś którym akurat zupełnie niespodziewanie skonczyły się leki i "on tylko po recepte". Według NFZ wizyta pierwszorazowa to 45 minut, terapeutyczna 30 minut. Nie da się zebrać wywiadu psychiatrycznego w 15 minut i uzupełnić tony papierów (bo przecież najwazniejsze to wyspowiadać się urzednikowi jaką refundację dałem). Jedna szybka przerwa na sprawy fizjologiczne (mirko). Wiecie jak #!$%@? strasznie się czuje jak pacjent opowiada mi jakieś tragiczne wydarzenia z jego zycia a ja jestem zwyczajnie przemęczony i próbuje nie ziewać? Oczekuje się wypoczetego, zadowolonego i pełnego empatii lekarza. Jak mam taki być w takich warunkach? Niestety pacjent ma do wyboru albo zmeczonego lekarza, albo brak lekarza. Sorry za wall of text, ulało mi się.

Żeby nie było bezrefleksyjnie:

Stan polskiej psychiatrii to dramat. Ciężko o bardziej niedofinansowaną działkę medycyny w tym kraju. Wiadomo: dzieci, raki są medialne, a "#!$%@?ętymi" to kto by się przejmował. Był narodowy program psychiatrii na ostatnie lata - NIK określił go jako fiasko. Nic nie zostało zrobione. NIC. Napisali kolejny na następne lata (2017-2022). Dalej nic.

I na koniec odrobina statystyki. Jesteśmy w czołówce krajów jeśli chodzi o samobójstwa mężczyzn, szczególnie w średnim wieku. Statystyki są zaniżane bo policja i lekarze uginają się pod prośbami rodzin - bo to przecież wstyd i co ksiądz powie. 6 tysięcy mężczyzn strzela samobója - to trzy razy tyle ile ofiar smiertelnych w wypadkach samochodowych. Każdy rozwinięty kraj wprowadził program walki z tym zjawiskiem. A u nas? Jak w chlewie obsranym gównem.

A to wszystko za 2300 na ręke. A #!$%@?ć to.

#psychiatria #gorzkiezale #lekarz #sorryzawulgaryzmy #wpolscejakwlesie
  • 203
@Waltz:

Po prostu ludzie w tym kraju są #!$%@? - sorry ale tak jest i w dupie mam czy kogoś to obrazi.
Nie ważne jaka grupa zawodowa będzie mówiła o tym co jest u nich źle ... i tak głupi motłoch obrzuca gównem takie osoby.
Nauczyciele, lekarze, prawnicy - ciągle u nas inteligencja jest #!$%@? przez motłoch a do tego jeszcze ten #!$%@? rząd napuszcza ludzi ( w sumie poprzedni lepszy
@Waltz: Wszędzie tak jest. W każdej dziedzinie medycyny.
Pracowałam już w warunkach, kiedy miałam 4 minuty na pacjenta jak podliczyłam to na koniec dniówki, bo pracowałam za siebie i za chorego kolegę.

A i tak usłyszysz potem komentarze, że jak 2300 netto na życie, ubezpieczenia kształcenie itd. to Ci mało to masz pracować po godzinach i mieć te 30tys. na miesiąc (ta, jasne, w Polsce).
Można albo 'głodować', padać na pysk
@meleele: problem jest taki, ze w tym kraju(xD) pacjent sam musi sobie wywalczyc lepsze warunki. Szpitale dzieciece wiadomo, biedne dzieci majom #!$%@? bialaczke, jakie to niesprawiedliwe boze ty #!$%@? niebieska, no sciska za serce taki maly umierajacy dzieciaczek niewinny, no to sie daje pieniadze na lepsze oddzialy, ladne korytarze, owsiak cos uzbiera. No ale jak sie cos tam w centrum zdrowia dziecka dzieje niedobrego to ja #!$%@?, szal #!$%@?, tefalen polsat
I potem siedzi taki Janusz Nosacz Sundajski z tłustą mordą, w brudnym podkoszulku na bezrobociu bo na konto weszło 500+, mopsy, sropsy, zasiłki.....


@paramedic44: jakieś dane popierają taką tezę? ostatnio większość portali branżowych raczej opisywało, że bezrobocie jest na bardzo niskim pułapie, jedno cyfrowym. Ludzie korzystający z opieki społecznej zasiłków itd nie są uznani jako bezrobotni jeżeli nie pracują?