Wpis z mikrobloga

#polecony #list Słuchajcie, na stary adres zamieszkania dostałam prawdopodobnie #pit, polecony. Nie mogę go odebrać, bo mieszkam daleko, kolega który tam mieszka też nie może go odebrać bo mu nie wydadzą.

Czy mogę się jakoś skontaktować z pocztą, żeby mi przesłali na mój adres? Czy cokolwiek? Jestem wkurzona, bo PiT dostałam od mojej byłej firmy, która dobrze wiedziała, że już tam nie mieszkam i zrobiła to czysto złośliwie. Rozstałam się z nimi w złych stosunkach.

Więc jeśli nie ma innej możliwości na odebranie go, to ja to mam w dupie i rozliczę się na podstawie wypłat i umowy. Po prostu nie mam zamiaru jechać gdzieś w #!$%@? daleko, tylko po list polecony. Jednak wolałabym uniknąć robienia potem korekt etc. i mieć to z głowy. Więc jeśli jest możliwość przesłania tego listu gdzieś indziej, to by było super.
  • 9
Skoro mają Twój nowy adres, to wiedzą, gdzie wysłać PIT.

Za niewydajnie PIT-11 w ustawowym terminie pracodawcy grozi grzywna do 180 tzw. stawek dziennych (art. 80 ust. 2 kodeksu karnego skarbowego).

Ustawowy termin był do 28 lutego. PITa nie dostałaś - postrasz ich.
@gosiage możesz teoretycznie zapytać czy przekierują, normalne paczki przekierowują, nie wiem jak z listami poleconymi. Możesz też zadzwonić do siebie do firmy żeby wysłali na inny adres bądź wysłali na maila :)
@gosiage: idziesz na najbliższą pocztę swoją, mówisz że chciałbyś upoważnić znajomego do odbioru paczek/listów na Ciebie, oni wklepują w komputer itd. i znajomy po okazaniu dowodu tożsamości może ci ją odebrać. Kiedyś się latało z karteczką upoważniającą teraz mają wszystko w kompie.. przynajmniej tak jest u mnie na poczcie
@vkzk: to postkomunistyczna, firma fiu*ów. Na odchodne powiedziałam im co o nich myślę, że nie potrafią zarządzać (prowadzą ją Janusz i Grażyna. Małżeństwo. Ciągle daja sprzeczne polecenia. Najlepszy jest Janusz. Każe zrobic cos, przychodzi zona, mowi zeby tego nie robic i kto tak kazal, ty mowisz ze Janusz a on ze wcale nie i ze klamiesz. I ONA MU WIERZY), że panują u nich zasady rodem z komunistycznego zakładu pracy, że
@vkzk: Nie wiem na jaki #!$%@? jest to przekierowanie, pomijając fakt, że jest płatne i nie działa bo każda paczka i tak szła na stary adres XD To jeszcze nie obejmuje poleconych, sądowych, skarbowych i wszystkich innych ważnych przesyłek które chciałabyś, żeby przekierowywali ( ͡° ͜ʖ ͡°)