Wpis z mikrobloga

Siema.

Pytanie do mirków z pod tagów #xiaomi #miui:

mam #mi4c, kupiłem go 11.11 od goldwaya, przyjechał z syfmiui i odblokowanym bootloaderem. Wtedy bez problemu wgrałem sobie miui.eu i było ok.

ostatnio wgrałem 7.2.9 i oczywiście zablokowało bootloader. W domu mam 2x redmi 4 i bez większych problemów je odblokowywałem i wgrywałem rodzinie miuipolska.

Jednak na moim mi4c potrzebuje roota, no i jest problem, bo ani na dev, ani na miui.eu nie przechodzi mi unlock (50%)

zgodę oczywiście mam. Konto takie samo na tel i w mi unlock, robiłem też find device, debugowanie usb, ustawienia w opcjach programistycznych i inne cuda na kiju, nic nie działa.

Czy mam próbować raz w tygodniu aż do skutku, czy może na jakiejś nie skażonej xiaomi sim założyć nowe konto i próbowac z nową zgodą?

moja frustracja przez ostatnie 2 tygodnie związana z tym xiaomi rośnie i chyba skończy się powrotem do jakiegoś nexusa albo moto z czystym androidem.
  • 21
@Choodini88: znajomy na mi4c mial to samo, przeczytal tone poradnikow forum i cala reszte.
Pewnego pieknego dnia podpial tel do laptopa (poprzednio robil na PC) jakims gowno kablem i poszlo od strzalu.
Moze sprobuj w ten desen?
@PurpleHaze:
@Choodini88:
Miałem tak samo przez kilka dni próbowałem kilku sposobów i kończyło się na 50%. Pewnego pięknego wieczoru przeszło za pierwszym razem bez żadnych kombinacji. Na forum też trafiłem na informacje, że trzeba po prostu poczekać i próbować.
Próbowałem już z tą lokalizacją telefonu na i.mi.com, instalacją różnych sterowników itp. Tak jak pisałem odblokowałem też na tym kompie,tym porcie USB,tym samym programem itp (inny tylko kabel, bo tu mam USB C :) ) dwie sztuki redmi 4 które kupiłem dla siostry i dziewczyny. Poszły za pierwszym razem, każde na odzielnym koncie. Robiłem to na początku lutego.

Swoją drogą trzykrotnie nie dostałem żadnego smsa, ale po 3-4 dniach w aplikacji mi
@Choodini88 powiem że teraz mój brat się męczy już 3e dzień z tym.
Drugie konto xiaomi nie pomogło.
Cały czas miflash wywala 50 procent i w logu jest po chińsku że są inne konta na telefonie i kompie.
Dużo jest podobnychi problemów na forum.
to wrcacam na dev, i zrobie nie oficjalną metodą, a potem zostaje na 6.12.22 jeśli się po drodze nic nie spieprzy.

I obiecuje sobie, że następny telefon nie będzie chiński. Pewnie mi przejdzie, bo jednak cebula w sercu mocno i przepłacać za srajsunga nie będe ale to co zrobili z aktualizacją w lutym to przegięcie.

Super nugat Bulwo :/ chyba tylko po to żeby się w gimbazie pochwalić że jest szybiej siałomi
@Choodini88: zaczekaj jeszcze z kilka dni z przejściem na dev. I spróbuj jeszcze odblokować. Sam z dwa tygodnie próbowałem. Zwłaszcza na mi4c występuje ten problem, nie ma co się zrażać do chińskich tel ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na kilkanaście sposobów próbowałem i nic to nie dawało. Aż w końcu poszło.
@Choodini88 ale nie zapominaj wołać !

My jeszcze próbujemy odblokować na starym sofcie zobaczymy co wyjdzie, a jak nie to też powrót na andka 5.1.1.
Dwa mi4c poszły to trzeci też jakoś musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale następny tel najpewniej​ też xiaomi, nie dlatego że cebula tyko dlatego że miui.
@Choodini88 dobra my zrobiliśmy tak.
Wgralismy stary Soft i odblokowalismy nieoficjalna metodą, potem twrp i instrukcja najwyższego xiaomi.eu (czyli na andku7, i blok bootloadera) a potem będziemy się martwić jak odblokować go oficjalnie, ale myślę że wystarczy poczekać az serwery xiaomi i sam telefon przyjemnie dane o koncie i sie uda.

A do tego czasu spokojnie może używać tej wersji softu.

Dodam że przechodzimy z syfmiui, poprzez najnowszy china dev.