Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki

W listopadzie wyemigrowalem do #uk

Praca w fabryce ;/

Odlozylem 2000 funtow i chcialbym jakos to w siebie zainwestowac by otrzymac lepsza prace. Najlepiej kurs zawodowy , nowa prace chcialbym zaczac jeszcze w tym roku

Mam 19 lat , niestety matura dosyc slabo napisana wiec studia a tym bardziej studia w uk odpadaja , musze cos innego wymyslic

Chce po prostu nabyc jakies wartosciowe kwalfikacje zeby nie musiec pracowac z samymi emigrantami w fabryce w #!$%@? rakowej atmosferze bo juz po 3 miesiacach mentalnie jestem wyczerpany ,to nie jest odpowiednie srodowisko

Czy moglby ktos polecic jakies spoko opcje do rozwazenia?

Pozdrawiam i z gory dziekuje

#emigracja #pracbaza #praca #rozwojosobisty
  • 29
@karolina9090: nie zrozumialas mnie. Swietnie, ze chlopak chce sie rozwijac.

Nie musi jednak sie wywyzszac - tez jest imigrantem i narzekanie na innych jest po prostu... nie na miejscu.

Prowadze biznes w UK i czesto zauwazam wlasnie taka tendencje u Polakow tutaj - pogarda wzgledem innych.

Mam nadzieje, ze teraz sie zrozumielismy :)
@fl17: w budownictwie sa ok mozliwosci rozwoju, tylko wybierz taka specjalizacje w ktorej pozniej mozesz przejsc na etap zarzadzania, czyli raczej nie malowanie, czy tynkowanie. Ale hydraulika, elektryka, wszedzie gdzie sa certyfikaty, to daje mozliwosci awansu. Koparka, czy kierowca TIRa to fajny zawod ale w pewnym momencie ciezko o dalszy awans.
@fl17: Trochę mnie ujął Twój wpis... Chciałbym Ci pomóc, ale powiedz co chcesz robić? Po prostu wyrwanie się z tego środowiska i jakaś praca w biurze? Własny biznes (jaki)? Praca w IT (jaka)? Jaki masz konkretny cel? Po wyznaczeniu tego celu, na szybko: ucz się języka, dąż codziennie do realizacji postawionego celu (przykładowo: jeśli teraz to praca w IT - przygotuj porządne CV, postaraj się o praktyki/staż w zawodzie - nawet