Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji tego, że mam sporo wolnego czasu, postanowiłem wdrożyć się w świat handlu walutami - Forex. Na początek zainstalowałem trzy aplikację na telefon, jest to +500, Go Forex i Forex Game. Najwięcej czasu spędzam z Go Forex, na czytaniu podstaw i rozwiązywaniu testów. Narazie nic nie płacę realnymi środkami, wpierw muszę ogarnąć podstawy.
Gdzie zaczerpnąć wartościowej wiedzy na temat handlu walutami? Jeśli są organizowane szkolenia, spotkania, nauki handlu walutami to czy są zarówno wartościowe co poradniki, książki dostępne ogólnie w księgarniach?
#ekonomia #gielda #forex #pytanie #laik #amator
  • 10
@Berkel_88: podpinam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z tego co widzę, sporo książek można znaleźć, chociażby na chomiku, sam czytam teraz grubą lekturę "Forex dla bystrzaków"

jest sporo kanałów na youtubie, różnego rodzaju blogów, stron, są fora, często prowadzone są webinary za darmo.

im więcej materiałów, tym więcej śmieciowej wiedzy i dla nowicjusza pewnie ciężko czasem odróżnić wiedzę dobrą od bezużytecznej, wręcz szkodliwej... no i trzeba uważać
@Berkel_88: Prawdę mówiąc żadna książka nie da Ci wiedzy jak grać. Co najwyżej da Ci podstawy formacji cenowych na wykresach, trochę wglądu w "Price Action" i psychologię. Natomiast grać to już się trzeba nauczyć samemu. Obrać strategię, którą rozumiesz i ją realizować. Forex to tak naprawdę gra na prawdopodobieństwo i nawet najlepsze strategie się mylą od czasu do czasu. Ale z racji przechylenia prawdopodobieństwa na swoją stronę oraz przy sensownym zarządzaniu
@Berkel_88: nie lepiej naszego banana niz forex? pewnie tez stracisz, ale mniej. Człowiek, który kiedyś prowadził szkolenie, w ktorym uczestniczylem, powiedzial, ze przestal tracic po piatym roku dopiero.
@birus: Wszystko zależy od zarządzania ryzykiem. Od dwóch lat gram na fx i jakoś nigdy nie miałem większego drawdownu niż 10% kapitału :) A przy odpowiedniej strategii z czegoś takiego da się wyjść jedną dobrą pozycją :)
@invtraveler @invtraveler no właśnie nie jestem świadom tego, jak to wszystko działa, a chce się tego dowiedzieć. Na Go Forex dużo piszę o tym, jaka są zagrożenia dla nowicjusz, na co zwracać uwagę przy wyborze brokera. Narazie chce zobaczyć na wirtualne środki jak to wygląda, wypracować własną strategię. Banki centralne mają wpływ na wzrost lub spadek wartości waluty, ale nie wiem jak mam śledzić informacje, jakie dane są ważne dla mnie -
Banki centralne mają wpływ na wzrost lub spadek wartości waluty, ale nie wiem jak mam śledzić informacje, jakie dane są ważne dla mnie - jestem całkowicie zielony z ekonomi.


Tutaj wiele zależy od tego czy chcesz bardziej skalpingować (gra na wykresach 5/15 minutowych) spekulować (gra w perspektywie powiedzmy od 1 dnia to kilku tygodni) czy inwestować (tutaj to minimum powyżej miesiąca trzeba potrzymać pozycję).

Analiza fundamentalna to BARDZO dużo wiedzy do przyjęcia
@Berkel_88: @Chicane:
Takie podstawy są np. tutaj:
http://bossa.pl/edukacja/AT/

Co do książek to tak jak @Ranaara: warto przeczytać coś co przedstawia kompletny system. Oprócz Dziennika możesz przeczytać także np. http://www.maklerska.pl/rynki-terminowe-koncepcja-i-systemy-transakcyjne-p-1646.html
Sam tę książkę posiadam, jestem zwolennikiem poziomów FIBO, a ta książka przedstawia w krótki i zwięzły sposób strategię gry, choć z tego co widzę jest dosyć droga.
Przedewszystkim zacznij sobie pykać na demo aby poznać podstawowe zasady np. kiedy naliczany