Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w nocy miało miejsce kolejne przesłuchanie organizacji Świadków Jehowy przed komisją w Australii dotyczące pedofilii. Zeznawało dwóch wysokich rangą urzędników organizacji. Oboje odpowiadali na pytania strasznie wymijająco, momentami mówiąc zwyczajne kłamstwa w nadziei, że nikt ich nie wychwyci. Na ich nieszczęście całe wydarzenie było transmitowane na żywo przez Internet i je nagraliśmy. Dziś lub jutro wrzucę tłumaczenia na polski najciekawszych fragmentów (tylko trochę odeśpię bo przesłuchanie trwało do 3 w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), a całość po angielsku można obejrzeć już dzisiaj na Youtube.

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #pedofilia #dzieci #australia
Pobierz ohmyjw - Dzisiaj w nocy miało miejsce kolejne przesłuchanie organizacji Świadków Jeho...
źródło: comment_srG6EVH51FNXMLEDhfS0ajjtghFHyrXC.jpg
  • 10
@noelo_cohelo: Pokażę to na filmie, ale największe kłamstwo dotyczyło faktu, że można z organizacji odejść bez formalnego odłączenia i nie wiąże się to z ostracyzmem. Jest to wierutna bzdura o której wie każdy tzw. "fader" czyli osoba która wybudziła się z indoktrynacji ŚJ ale nie chce formalnie odchodzić ze zboru właśnie ze względu na praktykę zrywania kontaktów z odłączonymi. Niestety takie osoby prędzej czy później przekonują się, że zbór szybko ucina
Zresztą całkiem niedawno, bodajże na kongresach, były podawane konkretne wskazówki, że nieczynnych również można traktować jak wykluczonych w pewnych okolicznościach.


@ohmyjw: no właśnie to mnie bardzo ciekawi, bo też odniosłam takie wrażenie. można jakoś uzyskać dostęp konkretnie do tych wskazówek?

no bardzo ciekawe, szkoda że nie można wtedy jawnie "grzeszyć", bo jak ktoś się dowie to już komitecik.
@noelo_cohelo: Poniżej masz fragment szkicu przemówienia z ubiegłorocznych kongresów z zaznaczonym fragmentem który o tym mówi (pamiętaj że "serious sin" w ich mniemaniu to może być np. obchodzenie urodzin, innych świąt albo nie zgadzanie się z naukami niewolnika). A tutaj możesz sobie posłuchać jak to zostało przedstawione na polskim kongresie w Gdyni: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/tv/archive/kongres-2016-piatek-2#2:05:22
Pobierz ohmyjw - @noelo_cohelo: Poniżej masz fragment szkicu przemówienia z ubiegłorocznych k...
źródło: comment_NvIBKZO9ydpQio4qZtr1p2hTh8uMG3cF.jpg
@ohmyjw: przecież on to przeczytał niemalże ;p o ten filmik to widziałam, właśnie on mnie totalnie zaskoczył bo wcześniej jakoś o wyrzucaniu dziecka nie słyszałam. wgl Sonia Ericson, co to jakaś reklama? ;p o jakżesz mi się nie podoba głos tej laski narratorki ;p