Wpis z mikrobloga

@Mastersoon: Oj nie kolego. Źle trafiłes. Ja nie optuje za żadną opcją polityczną. Nie wychwalam tu PiS jakbyś nie zauważył. Raczje Tobie płacą za takie komentarze, bo nie wiem jakim cudem Tusk uzdrowił polską gospodarkę. Uciekając z kraju?
@psych00: A co by zmieniło jakby powiedział, że nie popiera? Przecież to nie zależy od głosu Tuska. To po pierwsze. Po drugie żadnych sankcji nie ma. Jeśli jakieś będa to nie za nieprzyjmowanie uchodźców a za brak poszanowania prawa przez polski rząd. I słusznie zresztą...

Nie jestem wyborcą ani fanem rudego, ale przy poziomie PiSu to naprawde wypada dobrze
@bialaowca: Jesteś śmieszna.
@Ospen: Ale co by zrobiło jakby powiedział, że on sie na to nie zgadza, to jego kraj i nie wyobraża sobie ingerencji UE w nasze sprawy. Mógł? Mógł, ale tego nie zrobił tylko ukorzyl jak pies. Skoro nic nie może, jego zdanie nie miało by znaczenia ale byłoby to honorowe.
Ja wiem, że to nie wypada najlepiej, ale ja uważam to za dobrą decyzję. Sam spalił most
@psych00:

W dłuższej perspektywie nie możemy używać głosu większości jako czegoś w rodzaju politycznego przymusu - powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że w obliczu kryzysu migracyjnego priorytetem powinno być wzmocnienie zewnętrznych granic UE i dokładne kontrole przybyszów. Politykę „otwartych drzwi” zapoczątkowaną przez Angelę Merkel nazwał „niebezpieczną (http://www.tvn24.pl)
@psych00: Jeszcze gorsze było to przemówienie we Wrocławiu w grudniu 2016 podczas ciamajdanu. Ono przeszło bez echa tutaj ale jak się wsłuchać to ono jest obrzydliwe. Tusk porównał w nim rząd PiS do komunistów mordujących robotników w grudniu 1970 r.
Gdyby takiego porównania użył w przemówieniu Kaczynski to przecież temat nie schodziłby z TVN24 przez tydzień.
Ale co by zrobiło jakby powiedział, że on sie na to nie zgadza, to jego kraj i nie wyobraża sobie ingerencji UE w nasze sprawy


@psych00: Wyszedłby na stronniczego, niepoważnego człowieka, który nie nadaje się na stanowisko, na którym ma być bezstronny i sprawiedliwy wobec wszystkich krajów Rady Europejskiej. Nie można zgadzać się na sankcje dla jednych, a sprzeciwiac się sankcjom dla drugich za to samo z osobistych powodów.
@Thorkill: Dokładnie tak. Ja nie chcę opowiadać się czy za Kaczyńskim, czy za kimkolwiek innym. Ja po prostu uważam, że nie powinno być zdziwienia ogólnonarodowego, ogólnoświatowego dlatego, że Polska nie poparła tej kandydatury dlatego, że są jasne odpowiedzi dlaczego tak się stało. Poza tym, jest miernym politykiem i nic, absolutnie nic nie zmieni to czy siedzi tam on, czy ktokolwiek inny. Sam spalił za sobą most, korząc się i popierając wszelkie
@Ospen: To mógł wstrzymać się od wyrażania głosu i opinii w sprawie, która dotyczy jego kraju ze względu na oskarżenia o stronniczość. Można? Można, tylko wystarczy chcieć. Równie dobrze, to co powiedział mógł ująć inaczej. Mógł powiedzieć, że rozumie obawy komisji, rozumie sytuacje, jednakże na drodze dialogu można wyprowadzić konsensus i liczyć na dalsze rozmowy w tej sprawie. Zamiast przyznać rację, poklepać po plecach i powiedzieć, że on całkowicie je popiera.