Wpis z mikrobloga

Wiecie czego to jest efektem? Stochowi brakuje ambicji, walki. Sam podkreślał, że wszystko już zdobył, jest spełnionym skoczkiem i teraz skacze dla luzu, dla siebie. Naszym sportowcom wyraźnie brakuje takiego zadziora jak Amerykanom, którzy zawsze walczą na żyletki. Dla nich ważne jest wyłącznie zwycięstwo. Stochowi brakuje takiego Kamila po MŚ na normalnej skoczni (pic rel). Czyli takiego, który po porażce robi wszystko co w jego mocy aby w następnym konkursie wygrać złoto. Podejrzewam, że po dzisiejszym dniu on dalej będzie miał w nosie ten konkurs. Machnie ramionami i powie walczymy dalej...i tyle. Bardzo nie podoba mi się takie podejście do reprezentowania Polski
#skoki
toporek1234 - Wiecie czego to jest efektem? Stochowi brakuje ambicji, walki. Sam podk...

źródło: comment_qFOPYjNLJ2eNjmjlvYWTo7oqM5XLLvXB.jpg

Pobierz
  • 26
@toporek1234: Nie wydaje mi się. To że już wiele zdobył i skocze na luzie, nie oznacza że nie ma chęci walki.
Według mnie po prostu nie wytrzymał presji/skończyła się forma. Ale nie zarzucę mu braku ambicji, przecież walczy o Kryształową Kulę.
@toporek1234: Ja od kilku tygodni jestem zdania, że po IO w przyszłym roku Kamil podejmie decyzję o końcu kariery zawodniczej. Zdobył już wszystko (poza mało prestiżowym MŚ w lotach). Wiek tez już swoje będzie robił, a znając psychikę Kamila, który mimo wszystko wygląda na mega zmartwionego po nieudanych skokach czy przy słabszym okresie w sezonie, ten scenariusz jest moim zdaniem bardzo prawdopodobny. Już teraz jego myśli krążą trochę w inną stronę
@toporek1234: @Ahalmaha:
#!$%@? o szopenie.. Poczytajcie sobie trochę o psychologi sportu, a wtedy zrozumiecie o co chodzi. Taki Małysz gadał tak samo, liczy się tylko tu i teraz, oddanie dwóch dobrych skoków, nie myśli się o wyniku.. Taki Kot się spina i nastawia na wynik i jak? Ciągle 5..
@toporek1234: No raczej średnie porównanie do Lewego. Żeby Lewy mógł sobie #!$%@?ąć przewrotkę, to cała drużyna musi na to zapracować i jeszcze wystawić mu piłkę. W skokach konkurs drużynowy to po prostu zlepek 4 indywidualistów, pomiędzy nimi nie ma żadnej współpracy.
@toporek1234: faktycznie woli walki brak, ale trzeba brać też pod uwagę, że chłop ma 29 lat i przed nim dosłownie kilka lat skakania na najwyższym poziomie, 3, 4 i kończy karierę. Na tą chwilę jest mistrzem olimpijskim, zdobył złoty medal MŚ indywidualnie i drużynowo, zdobył kryształową kulę. Taki zawodnik potrzebuje dodatkowego bodźca, on już nic nie musi a to wszystko siedzi w głowie.
@toporek1234: Ja myślę, że w tym momencie jest sytuacja odwrotna jak kiedy wygrywał Małysz - wtedy wszystko skupiało się w okół niego a reszta była tłem. Teraz poziom jest tak wyrównany że dobitnie pokazały to MŚ - nikt nie skakał wybitnie a wygraliśmy, tak równa jest nasza ekipa. W tym wszystkim zapomniano chyba, że to Stoch pociągnął ten zespół do zwycięstw - tutaj jest rola trenera żeby go uspokoić i sprawić
@toporek1234: Teraz to już sportowiec nie może uprawiać sportu dla siebie, bo zaraz ktoś zacznie gadać o reprezentowaniu Polski. Jeśli komuś to daje dodatkowego kopa motywacyjnego to spoko, ale to ma być obowiązek? Nawet grając w bierki na powiatowych zawodach trzeba to robić z myślą o powstaniu 44 i jak Kmicic Oleńkę chciał wydupcyć?
@PolnyZwierz: przecież podobnie jest w piłce nożnej. Wystepujesz sobie w Bayernie Monachium to grasz wyłącznie na swoje konto i swojego klubu. Polska to dodatek. Grasz Polska vs Niemcy to grasz dla Polski. Tak samo Stoch skacząc w Pucharze Świata pod flagą Polski reprezentuje nasz kraj. Gdy będą krajowe zawody w Zakopanem LKS Poroniec vs Wisła Ustronianka etc. reprezentujesz siebie i swój klub.