Wpis z mikrobloga

Osoby które robią #prawojazdy na #motocykle oraz inne kategorie - jeżeli robiliście prawko tak jak ja w 2011 roku na B i chcecie obecnie robić na inną kategorię, to zanim zrobicie badania aby założyc profil kandydata - zadzwoncie do swojego UM/starostwa zeby sprawdzili Wam czy stare badania obejmują również inną kategorie - u mnie tak jest, więc nie musze robić nowych i 200zł zostaje w kieszeni :)
Wołam osoby z poprzedniego wpisu:
@ptasigryp: @Czayen: @rzadzu_: @Tiazz: @den4y: @kuba25800: @katera: @Fiver: @masterxxx: @fake_name: @kAdi: @PMV_Norway: @gaily: @Mak_Gregor:
  • 18
  • Odpowiedz
@Crea: UM/Starosta ma w archiwum twoje badania lekarskie z poprzedniej kategorii ;) Z to co kojarze, to w 2011 roku jeżeli nie miałeś żadnej wady wzroku ani nic innego - beztermnowo.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: dziwne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

z dnia 17 lipca 2014 r.

w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców

(Dz. U. z dnia 18 lipca 2014 r.)

§13.Opłata za:

1)badanie lekarskie – wynosi 200 zł;

2)ponowne badanie lekarskie przeprowadzane w trybie, o którym mowa w art. 79 ust. 4 ustawy – wynosi 200 zł;

3)wpis do
  • Odpowiedz
@marzen_: XD #!$%@? no, nie moja wina że Cię wyruchali na hajs
Ja zadzwoniłem do lekarza i spytałem czy robią badania na prawko.
Powiedział że tak.
Spytałem ile bo czytałem o tym że 200zł płaci się.
On mówi że 100
Na miejscu tez zaplacilem 100.
Przyjeli wszystko.
Co tu wiecej pisac xD
  • Odpowiedz
zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, badania kosztują 200zł W CAŁYM KRAJU więc nie wprowadzaj w błąd


@marzen_: Robiłam w tamtym roku i płaciłam 70 zł xD Każdy w mojej szkole jazdy tyle płacił. Od kiedy obowiązuje to rozporządzenie? Bo jeżeli to jest to rozporządzenie, o którym wspomniał @Pol753, to wprowadzono je prawie 3 lata temu. Wtf.
  • Odpowiedz
@kociorek @Oskarek89: To Ci sie jak zwykle przyfarciło xD bo ustawowo jest to 200zł, chyba że zmienili, bo z tego co słyszałem kiedyś był projekt żeby badania nie mogły kosztować więcej niż 200zł.
@robert_brownie: Możlwie, ponieważ z tego co słyszałem to A i B były w jednej rubryce, najlepiej zadzwoń i zapytaj :)
  • Odpowiedz