Wpis z mikrobloga

#iphone #ios #apple
Mireczki, planuję na dniach zakupić swojego pierwszego ajfona. Do tej pory korzystałem z mid-tier androidów, głównie do przeglądania vikop.pl/reddit na kiblu i słuchania muzyki ze spotifaja w zbiorkomie., zależy mi głównie na płynności działania. Zakładam dwa warianty: albo po biedacku SE/5s, albo szarpnąć się na 6s. Wystarczy mi 16GB. Możecie coś doradzić? Polecić jakieś sklepy (przeczytałem już posta o gównoofertach z allegro/komisów, stąd pytanie ;))?
  • 23
  • Odpowiedz
@dude_: iphoneSE i iphone 6s to w 90% to samo. nie ma tylko nowszego touchID, oczywiscie rozmiar ekranu i obudowa... no i nie ma tego smiesznego dwustopniowego przyciskania ;d i to w sumie tyle z roznicy. ja niedlugo pewnie biore SE bo wole cos mniejszego. wydajnosc jest taka sama, a SE ma wiekszy czas na baterii co tez mnie mocniej interesuje.
  • Odpowiedz
@dude_: czytales moj post na #bojowkaappleauthorisedreseller ?

ja od siebie polecam istrefa.eu nie maja sklepu internetowego ale mozna napisac i sprzedaz wysylkowa nie jest prroblemem, maja jeden z najtanszych w UE autoryzowanych serwisow pozagrawancyjnych i nigdy nie bylo problemow z ich winy

ceny takie jak wszedzie czyli brane na zywca z apple.pl legitnych iphoneów taniej nie ma (lub byc nie powinno)
  • Odpowiedz
6s ma 3D Touch,lepsze Touch ID , aparat przedni, tapety live, jest wiekszy i ladniejszy, mialem SE i zamienilem na 6s bo jednak tych kilku funkcji brakuje
  • Odpowiedz
@strean: miedzy touch ID 1 a 2 jest kosmiczna roznica (jesli korzystales z jednego badz drugiego i sie rpzesiadasz, jesli nie miales czujnika linii to obydwa sa i tak szybkie)

ale ForceTouch to przyszlosc nie tylko jako ajfony ale ogolnie komunikacja z maszynami, rozroznanie kilku rodzajow dotyku.
Jak czlowiek Cie dotyka bije czy glaszcze to odrozniasz, a nauczenie tego maszyn to kolejny krok w ich rozwoju (oczywiscie rownolegle ze sztuczna inteligencja)
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: touch ID jest różnica kosmos, miałem 5s to niekiedy mnie nerwica brała bo nie mogło odczytać dobrze palca.

w 6s to łapie momentalnie ;)

@dude_: bierz 6s, ja też myślałem, że 5s ma rozmiar idealny. Kupiłem 6s, po 2 tygodniach używania wziąłem 5s do ręki i sobie pomyślałem: "#!$%@? ale zabawka mała" :D Jak będę zmieniał to pomyślę nawet nad wersją z plusem ;)
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Czytałem post o tym, żeby nie kupować na allegro. Jak jest jeszcze jakiś inny, to wypokowa wyszukiwarka nie ułatwia jego namierzenia.
Z Waszych wpisów wynika, że liczy się tylko 6s. Taki z Saturna będzie ok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dude_: ja kupowałem tydzień temu 6s i polecam, na Allegro znalazłem i pojechałem kupić osobiście. Większość ofert to wysepki w centrach handlowych wiec są to legitne raczej telefony. Weź przed kupnem imei i na necie sprawdzisz czy był aktywowany wcześniej
  • Odpowiedz
@strean: No tak, ja trafiłem na używkę 6s w idealnym stanie, 64gb i dodatkowo łapała się do darmowej wymianie baterii. Zapłaciłem 2k i telefon jak nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz