Wpis z mikrobloga

Całkiem fajnie prezentuje się ta biblioteka gier na #nintendoswitch,
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_Switch_games

za dzieciaka byłem mocno związany z Nintendo od GBC do DS grałem w masę gierek od N i szczerze mówiąc nie pamiętam aby jakakolwiek gra w jaką grałem na konsolkach od N była słaba, wszystkie były ciekawe, miały fajne mechaniki i duża grywalność. Potem przerzuciłem się na PC i ani na Wii ani na na żadnej późniejszej konsoli od N nie grałem. Na #pcmasterrace świetnie się bawiłem ale gdzieś z wiekiem gry przestały mi sprawiać radość taką jak dawniej, i teraz mimo masy czasu, pieniędzy na gry i dobrego pc przechodzę może jedna-dwie gry rocznie, ostatnie to chyba Ori and the Blind Forest i #wiedzmin3 i o dziwo to przy Ori bawiłem się lepiej, spędziłem z Wiedźminen wiele godzin jest świetna grą ale ukończyłem tylko wątek główny plus kilka questów pobocznych a wraz z postępem fabuły czekałem już tylko aż to się skończy bo już nie chciało mi się grać, przy Ori za to odkryłem świat, gra była wyzwaniem była po prostu grą a nie interaktywnym filmem. Pod otoczka casualową znalazłem więcej grywalności niż w każdej grze AAA wydanej w ciągu ostatnich kilku lat. Stałem się wypalonym graczem pecetowym, każdy gracz chyba raz to przeżył,a już na pewno przeżyje że mimo masy gier, czasu, pieniędzy i stabilności zwyczajnie nie chce się grać w jakies większe produkcje i więcej frajdy daje sadzenie dyń w #stardewvalley . Mam wrażenie że od gracza Casualowego przez gracza hardkorowego ogrywającego większość gier AAA, znów stałem się graczem casualowym, jedyne w co gram teraz to #csgo i praktycznie nic więcej, czasem kupię jakaś gre, zainstaluje i tak jest na dysku uruchomiona raz i porzucona, wydaje mi się że zakup #nintendoswitch zmieni ten stan rzeczy bo w tej chwili więcej czytam o grach niż faktycznie gram, poczekam kilka miesięcy i zrobię sobie prezent w postaci switcha, postanowione.
Dzisiaj gry piszą historię za nas, kiedyś to gracz był pisarzem który dzięki wyobraźni pisał swoją indywidualną historię, jak sobie przypomnę jak pierwszy raz ogrywałem #pokemon na gba gdzie wszystko było pozostawione wyobraźni, a my jako randomowy człowiek musieliśmy wszystko odkryć, piękne czasy. Z czasem definicją gier wideo dla mnie stało się odkrywanie nieznanego, gdzie nikt nas nie prowadzi za rączkę. Swoiste pożegnanie z #pcmasterrace i powrót na łono konsol z mojej strony
#nintendo #pc #gry #konsole
  • 6
@Qiudo: Mam tak samo. Zastanawiam się nad zakupem Nintendo, tylko ta cena mnie nieco przeraża. Lepiej będzie jak poczekam na odświeżoną wersję, która upora się z pewnymi mankamentami obecnej wersji.
@maro893211: cena nie jest jakoś zaporowa, kosztuje tyle co każda konsole przy premierze, jedyny minus jaki dostrzegam to brak możliwości odpalenia gier ze starszych konsolek Nintendo, gdyby odpalała gry z DS to był by miód, ale wydaje mi się że to kwesta czasu
@Qiudo: Wszystko byłoby spoko gdyby oferowali konsolę z grą. Tak było w przypadku ps4 jak i xboxone. Szkoda, że konsola nie jest tak popularna jak pozostałe, brak zainteresowania rynkiem polskim :(. Najwidoczniej boja się zainwestować w marketing i lokalizację, a szkoda bo jest to idealna konsola dla dziecka.