Wpis z mikrobloga

.>bądź mną
.>po roku męki ze starym laptopem zdecyduj, że czas kupić nowy
.>upatrz sobie jeden laptop poleasingowy sprzed dwóch-trzech lat
.>bądź na niego napalony przez tydzień
.>obejrzyj go w sklepie, stan faktycznie doskonały
.>"a sprawdzę czy są może inne i lepsze w tej cenie"
.>znajdź kilka o 200-300 złotych droższych, ale nowych (nówka sztuka nie używana przez nikogo)
.>nie móż się zdecydować, bo ten pierwszy (i zarazem z najsłabszą grafiką i starszym, lecz nadal wydajniejszym procesorem) ma dysk SSD, a pozostałe (nowsze i z mocniejszą grafiką) mają zwykłe HDD
.>stwierdź, że w takim razie nie kupisz nic, bo nie chcesz wdupić kasy
.>brak profitu
.>godziny szukania i podejmowania decyzji w #!$%@?
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czemu tak mało laptopów ma fabrycznie wsadzane dyski SSD, czyżby chodziło o tą słynną magię liczb?

Patrz Grażyna jakie gówno, tylko 256 giga a ten obok jest tańszy i ma 1 tera!

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chciałem nawet kupić laptopa z HDD i wsadzić SSD, ale drogo by to wyszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ech #!$%@?.

#randomanimeshit #przegryw #takbylo #zalesie #hatsunemiku #vocaloid #zakolanowkianime #

@Arratay @BlueFeather @Kartinos @SzlomoBronsztajn @pcela
qqwwee - .>bądź mną
.>po roku męki ze starym laptopem zdecyduj, że czas kupić nowy
...

źródło: comment_RYzLvXOQTyH4quHO4Lg0W18oGYPMIQuJ.jpg

Pobierz
  • 32
kupujesz takiego z hdd, zamawiasz na aukcji tanszego ssd 120gb (nie sa takie drogie), wyjmujesz hdd, wkladasz do kieszeni usb. ogolnie bardzo polecam, bo komp jest niemalze bezszelestny, szybko odpala a na codzienne rzeczy taki dysk poko starczy.
@zamocny: 120gb to mało, ten poleasingowy ma 256 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A te nowe laptopu mają jeszcze pusty slot m.2, ale dysk 256 na tym interfejsie to koszt 300-400 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@qqwwee: nawet nie zliczę ile godzin zmarnowałem na czytaniu o rzeczach których ostatecznie nie kupiłem. Niestety dla mojego czasu mam tak że muszę wiedzieć wszystko na temat rzeczy których kupuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) A co do braku dysków to tak jak mówisz magia liczb połączone z wyższą ceną W sumie to się dziwie że chyba ciągle w laptopach można się spotkać
laptopach można się spotkać ze stacjami dysków zamiast kolejnym dyski twardym


@Hajak: Zawsze można kupić kieszeń i zrobić podmiankę, sama kieszeń dużo nie kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nawet nie zliczę ile godzin zmarnowałem na czytaniu o rzeczach których ostatecznie nie kupiłem. Niestety dla mojego czasu mam tak że muszę wiedzieć wszystko na temat rzeczy których kupuje

Najgorzej.

@Komputrofil: Ale SSD nie zaszkodzi zwłaszcza, kiedy nie
@zamocny: Od przechowywania danych mam kupę pendrajwów i zewnętrzych dysków USB oraz PieCa z dodatkowym zwykłym HDD ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ma być maszynka do pracy i internetu i ewentualnie czasem jakiejś gierki, nie centrum multimedialne z tonami filmów i muzyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qqwwee starszy laptop z ssdkiem chodziłby o niebo lepiej nawet z gorszą grafiką.
Tak naprawdę to grafika w laptopach z niskiej /średniej półki to pic na wodę. Dobry sredniopółkowiec z dobrym procesorem i ssd będzie wydajniejszy od jakiegoś gunwa z gtx920m xD

@prawdziwabrzoza:

starszy laptop z ssdkiem chodziłby o niebo lepiej nawet z gorszą grafiką.

Niby tak, ale cholernie boję się, że poleasingowiec po roku się spierdzieli i tyle będzie z tego.

Dobry sredniopółkowiec z dobrym procesorem i ssd będzie wydajniejszy od jakiegoś gunwa z gtx920m xD

Te które oglądałem miały gtx950/960 (Lenovo Ideapad 700-15 i Y700).
@qqwwee: Lol, dysk ssd 256 liteon (czyli 500/500 ) koszt 280, ja tyle dałem za swój, było brać lepszy lap z hdd i do tego dołożyć ssd na system (tak jak ja) podwójny profit- szybki system, i dysk na magazyn danych....
@qqwwee: szczerze to nie wiem czy kupowanie lapka z fabrycznym SSD to dobry pomysł, chyba że kupujesz sprzęt za naprawdę grube pieniądze (czyli pewnie 5k+)
Janusze handlarze wsadzają najtańsze dyski jakie są które padają po kilku miesiącach. Widziałem już kilka takich przypadków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
SSD to super sprawa, ale polecam kupić oddzielnie i montować samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elektroencefalografista: W sumie faktycznie diabli wiedzą jakie SSD wsadzili do tego poleasingowca, więc albo kupię nówkę z SSD albo kupię nówkę bez SSD i samemu wsadzę SSD.

@prawdziwabrzoza: ciekawostka - Y700 kosztuje prawie tyle samo co czarny Ideapad 700-15 xD Szary Ideapad 700-15 jest jakieś 200-300 złotych tańszy od czarnego, a to ta sama konfiguracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda tylko, że Ideapad 700-15 wygląda naprawdę
qqwwee - @elektroencefalografista: W sumie faktycznie diabli wiedzą jakie SSD wsadzil...

źródło: comment_huYrqiRNnYjBcSgFS9AZg9CJAPijxd5p.jpg

Pobierz
@qqwwee: teeej ale niektóre laptopy między innymi ten Lenovo o ile się nie mylę mają dodatkowy slot na dysk SSD. Nie zwykły SATA ale specjalne złącze na specjalny typ SSD. Musieli byście zerknąć, wiem bo mój Lenovo ma taki... MSATA czy jakoś tak to się nazywało.
@qqwwee: kumpel miał właśnie nówkę z SSD. Kupił laptopa na końcu wakacji, tydzień temu przyszedł z nim do mnie na wymianę dysku ( ͡° ͜ʖ ͡°) na twoim miejscu rozglądałbym się za czymś z HDD i sam wymienił na SSD.
oczywiście tobie może się bardziej poszczęścić niż kumplowi, ale mimo wszystko trochę ryzyko

swoją drogą do czego planujesz używać tego laptopa? O ile nie planujesz na nim
swoją drogą do czego planujesz używać tego laptopa?


@elektroencefalografista: No właśnie sam się zastanawiam czy to nie jest czasem overkill, bo od gier mam normalnego PieCa, a laptopa szukam tylko na okazjonalne weekendowe wyjazdy. Od biedy nawet mój obecny by wystarczył, ale muli nieziemsko i nawet RimWorld się tnie, a memtest sypie errorami jak śnieg przed świętami xD (Asus K53T, 2/10 nie polecam)
Z drugiej strony trochę boję się kupować coś