Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #komputery. Chciałbym zmodernizować swojego blaszaka, mam do wydania około 1000 zł. Nie znam się za bardzo, więc prosiłbym o pomoc. Specyfikacja taka jak widać. Co z tym zrobić, co wymienić. Obstawiam wymianę płyty głównej i procesora, tylko nie wiem co z pamięcią RAM w takim wypadku. Dysk SSD też mile widziany, bo po pierwsze brakuje mi miejsca na HDD, a po drugie system nie śmiga już tak jak kiedyś.
Karta graficzna MSI Radeon R9 270 Gaming OC 2GB
Zasilacz Fractal jakiś model, 500.
Pobierz Wondziu - Mireczki spod tagu #komputery. Chciałbym zmodernizować swojego blaszaka, ma...
źródło: comment_4FWTyoIKvq2sAwjgJ3460sxBBtc4zwLc.jpg
  • 4
@Wondziu uuu, mam praktycznie ten sam zestaw i zabieram sie powoli za wymiane. R9 270, dysk i zasilacz fortrona 500w sobie zostawiam, kupuje pentiuma g4560+plyte+8gb ram ddr4 za ~750zł. Jak masz tysiaka to kup sobie jeszcze jakis ssd i bedzie ok
@Wondziu ten procesor moze wspolpracowac z koscmi ddr 3, ale o obnizonym napieciu czyli ddr3l. Teoretycznie mozna wsadzic go do plyty ze standardowymi ddr3, ale Intel ostrzegal, ze grozi to uszkodzeniami procesora. Tez myslalem, ze zaoszczedze na ramach, ale jednak chyba nie bede ryzykowal i kupie plyte pod ddr4.