Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chcę się nauczyć programowania od zera.
Moim celem jest znaleźć pracę jako junior developer w okresie 6-9 miesięcy od rozpoczęcia nauki.
Teraz będę się uczył po 1-2 godziny dziennie, natomiast w czerwcu kończy mi się umowa o pracę i będę się uczył po 8-10 godzin dziennie.
Zastanawiam się nad wyborem języka i frameworka.
Chodzą mi po głowie 3 opcje: php + laravel, ruby on rails, python + django.
Co najlepiej wybrać, aby spełnić swój cel?

#programowanie #naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 63
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie języki i frameworki które wymieniłeś służą do tego samego, więc najlepiej będzie jeśli zapoznasz się ze wszystkimi i sam wybierzesz ten zestaw w którym najlepiej Ci się pracuje. Zrób sobie kursy na codecademy. Są krótkie, ale w miarę dobrze przedstawiają podstawy języków programowania które wymieniłeś.

@Trawker: Wiesz, że to taki folklor pod tym tagiem?
@AnonimoweMirkoWyznania: w php chyba najłatwiej pracę znaleźć. Sam szukam pierwszej pracy w railsach i ciężko jest się wybić - 6 miesięcy nauki może nie wystarczyć, szczególnie jeśli wcześniej nie programowałeś. Phytona się nie ucz, nie ma pracy w tym języku. Jeśli chcesz to możesz zaryzykować i uczyć się Elixira, bo jest teraz na topie. Ewentualnie javascript - osobiście bardzo go nie lubię i myślę, że nie jest dobry na początek, ale
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chodzi o zdobycie zawodu programisty w krótkim czasie to wszystkie technologie które opisałeś są OK.

Jeśli będziesz szukał pracy u siebie w okolicy to zobacz co jest tam popularne, bo takie ogłoszenia o prace będą częstsze i o prace łatwiej. Jakoś tak jest że niektóre technologie są bardzie popularne w różnych miastach.

Ja będąc na Twoim miejscu zainteresowałbym sie Ruby on Rails. Nie dlatego, że jest jakoś szczególnie lepszy
@AnonimoweMirkoWyznania: Python + Django. Bo nie umiera, bo Python jest popularny, bo Python nauczy Cię fajnych praktyk. Bo Python jest wszędzie a Ruby tylko na szynach (jeśli się mylę i wynika to z mojego małego rozeznania w Ruby to poprawcie, ale poza railsami nie widze popularności Ruby).
Poza tym ucząc się Django nie olej templatów i tam dołóż nico CSS/jScript. Taki stack python-django-JS-css to dobry start.