Wpis z mikrobloga

Chcę zamówić tel. na tym serwisie za ok.900 zł,. co wiąże się z prawdopodobieństwem zapłacenia cła i vatu. Jak duża jest szansa na sprawdzenie paczki przez celników i jakie są próby ominięcia tego radosnego zdarzenia?
#banggood
  • 26
  • Odpowiedz
@Gorasul: Mi dzisiaj 2 telefony przyszły z WER Waw. Oba wysłane z BG w tym samym dniu, na ten sam adres, ale na różne osoby. I obyło się bez vat, chociaż nie ukrywam, że już liczyłem w myślach ile zapłacę ;)
  • Odpowiedz
@Gorasul ja trzy razy zamawiałem tel z Chin i dwa razy z magazynu EU od chińczyka. Vatu jeszcze nie płaciłem ani razu. Wer Warszawa. Więc jak widzisz to zależy od szczęścia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gorasul

A szły jako gifty? Oznaczają tak paczki, czy trzeba o to prosić?

Nic to nie daje, można poprosić o deklaracje na własnych warunkach
  • Odpowiedz
@Gorasul: gift nic nie da. Można liczyć raczej na niższą deklarację wartości na paczce - u mnie to przeszło ten jeden raz, kiedy płaciłem :)

Dwa razy dostałem pismo, że mam przesłać im potwierdzenie przelewu i namiary na ogłoszenie z którego kupiłem (link do sklepu), ale trafili akurat na tanie przedmioty :)
  • Odpowiedz
@Gorasul: zamówiłem pod koniec lutego telefon z magazynu CN, dopłaciłem do wysyłki Priority Direct Mail i dotarł bez VATu (przesyłka szła z Chin do Holandii i z Holandii do Polski). Jak masz taką opcję wysyłki to może warto skorzystać.
  • Odpowiedz