Wpis z mikrobloga

Uruchamiał ktoś z Was "DOSowe" gry z GOGa przez DosBox Turbo na Androidzie? Próbowałem z HoMM 2 i nic z tego nie wyszło. Zwykły abandonware oczywiście uruchamiam bez problemu, chodzi mi tylko o wersje z GOGa, czy tam się da wyciągnąć z plików gry czysto DOSowy ROM, który będzie działał przez DosBox Turbo?
#gry #staregry #retrogaming #android #dosbox
  • 7
@noitego Może głupie pytanie, ale - wypakowałeś uprzednio grę? Bo GOG daje instalator dla Win/Mac/Linux. Ten instalator instaluje Ci grę z własnym DosBoxem. Żeby odpalić we własnym DosBoxie (Twój case oraz mój, kiedy chcę na Linuxie uruchomić coś, co ma tylko instalator Win), trzeba najpierw "wyciągnąć" ze środka katalog z samą grą.
Pewnym problemem mogą być dodatkowe ustawienia. W moim przypadku - łatwo mogę przenieść je do swojego DosBoxa przez skopiowanie zawartości odpowiedniego pliku conf z gog-owego DosBoxa. W Twoim może być trudniej, bo mobilny DosBox może wymagać jakiejś innej/dodatkowej konfiguracji, ustawienia mogą nie dać się przenieść 1:1...
Ale to niekoniecznie, bo ja zwykle odpalam w swoim własnym DosBoxie, na własnych ustawieniach, bez żadnych zmian.
@kurp: No właśnie nie wiem co "wyciągnąć" z plików gry i czy w ogóle problemem jest nadmiar plików, a nie ich niedobór. Nie miałem za wiele czasu od ostatniego wpisu, żeby potestować, ale próbowałem jeszcze "przystosować" pod Androida "Beneath the Steel Sky" i tam w ogóle jest problem z brakiem pliku exe lub bat. No nic, tak jak pisał @FeniEnt , będę próbował korespondencji z supportem, bo to byłby niezły paradoks,
@noitego Ja to ostatnio na kompie raz w tygodniu, ale może sprawdzę to BtSS, bo nie spotkałem się z takim problemem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Grałem w dwie pierwsze Ultimy i Lands of Lore ostatnio i (po instalacji przez Wine) za każdym razem dość łatwo szło zidentyfikować plik exe i uruchomienie gry sprowadzało się do odpalenia go z mojego DosBoxa.

Ostatnio nawet ktoś mi podpowiedział jakieś narzędzie (nazwy