Wpis z mikrobloga

Właśnie całkiem przypadkiem trafiłem w Castoramie na to japońskie cudo. Kosztuje śmiesznie mało, jest dość stylowy jak na ten typ noża. Ultra slim, bardzo solidnie wykonany i ostry jak brzytwa. Na zdjęciu to ten czarny egzemplarz. Olfa CK-1. Większy brat to CK-2.
12 zł za takie cudo. Mój nowy ulubiony nóż EDC :)
#olfa #knifeboners #noze #edc i trochę #militaria
Sangreal - Właśnie całkiem przypadkiem trafiłem w Castoramie na to japońskie cudo. Ko...

źródło: comment_CTtGEQDiw0S9qccX2zMSeC5EzcW9yqPw.jpg

Pobierz
  • 19
@Kick_Ass: technicznie rzecz biorąc to dwoma, ostrze jest z dwóch stron. Osobiście mam w swojej kolekcji parę noży. Sanrenmu, CRKT, RAT, Opinel, Mora, Ten nożyk chodził mi po głowie od paru miesięcy. Jak na taki koszt to czemu nie kupić :D Jakoś i marka podobna do Opinela :)
@Kick_Ass: Co do grubości ostrza w tej olfie, to właśnie za gruby do detali :) Docelowo to nozyk działkowca xD Do papieru za gruby, do strugania patyków świetny. Za 12zł to nawet daję rade w edc
Powiem tak, jeśli swojego RATa przez większość czasu dźwigałem tylko po to żeby otwierać nim kartony i koperty - trochę przerost formy nad treścią :D Ale wiadomo, dla każdego co innego :


@Sangreal: Coś w tym jest. Nosiłem rat-1. Potem zamieniłem na malucha buck vantage pro z s30v. Fajny, mały zadziorny ale szukam czegoś składanego z nieco cieńszym ostrzem jak 3mm.
Taki gentelmans knife.