Wpis z mikrobloga

Mirki IT, mam mały problem z komputerem. Nie mogę odpalić instalacji starych gier (setup.exe), bo nic się nie dzieje. Na necie znalazłem poradnik, że trzeba zmienić jakąMirki IT, mam mały problem z komputerem. Nie mogę odpalić instalacji starych gier (setup.exe), bo nic się nie dzieje. Na necie znalazłem poradnik, że trzeba zmienić jakąś tam wartość w rejestrze, jednakże nic to nie pomogło. Przed operacją zrobiłem kopię zapasową rejestru. Następnie chciałem wyczyścić system. Za pomocą CCleaner usunąłem trochę śmieci, z rejestru również. I teraz przy próbie usuwania, przenoszenia, bądź zapisywania plików dostaję takie komunikaty jak na screenie. Dzieje się to tylko w przypadku partycji niesystemowej. Moje konto ma uprawnienia administratora. Przywróciłem kopię rejestru zrobioną przez CCleanera, nie pomogło. Chciałem przywrócić kopię rejestru zrobioną własnoręcznie wcześniej, to zwraca mi komunikat, że nie można zaimportować elementu blablabla masz niewystarczające uprawniania do wykonania tej operacji. Googlowałem chwilę, jednakże wszędzie jest napisane, żeby nadać kontu uprawnienia administratora, które przecież mam. Ktoś wie o co chodzi ? System Windows 8.1

#pomoc #komputery #windows #windows8 #informatyka #problemytechniczne #kiciochpyta #it
Pobierz t....._ - Mirki IT, mam mały problem z komputerem. Nie mogę odpalić instalacji staryc...
źródło: comment_7ap67485dPNZpeJjBoVnCd6lARuak3dX.jpg
  • 8
@tixe_: w wersjach windowsa home ta przystawka rzeczywiście nie działa, więc jak chcesz się pobawić grupami i użytkownikami to musisz używać poleceń net user w konsoli. Ja zrobiłbym nowe konto z uprawnieniami i po prostu przeniósł dane z folderu użytkownicy\kasiek do tego, który stworzy się po pierwszym zalogowaniu. Chyba, że ktoś inny się spotkał z takim problemem i Ci pomoże.
@zielonymariuszek: Poszło, na nowym koncie wszystko działa i nie ma problemu. Nie wiem jak to ustawić dla głównego konta. Jest ten problem z operacjami na dysku mimo, że to konto ma uprawnienia administratora.
Cóż, jeżeli nie da rady tego zrobić, to przeniosę wszystko na te drugie konto.
@tixe_: Stare gry domyślnie potrzebują praw administratora aby działać, i to pierwsza rzecz którą bym sprawdził przed instalacją klasyków. Potem tylko tryb zgodności (albo emulacja starych sterowników)