Wpis z mikrobloga

Mam jakieś 300zł na telefon dla starszej osoby.
Maxcom Smart MS514
czy
MANTA Titano 3 MSP95014B ?
Nie będzie grane. Ma odtwarzać filmy i przeglądać strony i robić w miarę dobre zdjęcia (na pamiątkę, a nie zawodowo). Zastanawiam się czy 1GB ramu nie będzie za mało dla Marshmallow i czy nie szukać czegoś z KitKatem. Z drugiej strony nowy system podobno jest aktualizowany, a 5.1 i tak każdy odradza.
A - i nie, nikt nie uzbiera i nie dołoży nawet 50zł, a tym bardziej 1000 do "kup coś porządnego". Ma być na miejscu, z gwarancją, od ręki, najlepiej w markecie albo salonie. Proszę tylko o subiektywną opinię co do tych dwóch modeli, ewentualnie coś w tym zakresie.
#android
  • 14
@ElDoKaNaWoLnO: z wymagań to chyba wifi, bluetooth, duży czytelny ekran (słaby wzrok) i aparat przynajmniej średniej półki. Zdecydowanie nowe. Z używek bym pewnie Doogee wcisnął, ale nie wchodzi to w grę. LTE i gps mogą być nawet niepotrzebne.
@RRybak: zle wkleiłem 3 stówy za taki zestaw ja nawet bym androida nie brał, ciekawe czego starszej osobie moze brakowac ? gps mpay są, odtwarzacze muzyki video są, gierek nie potrzeba więc.
Ale to juz jak chcesz #!$%@? telefon z #!$%@? wyswietalczem tylko po to by miec androida ktory ledwo chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElDoKaNaWoLnO: no ja Ci powiem, że mój ACE 2, który jest z 2012, chodzi lepiej od jakiejś tam lumii 600-cośtamileś. W tym kręgu już nikt nie spojrzy na nokię i windows phone. Próbowali - polegli :)
Dlatego ja szukam czegoś średniego. Mógłbym kupić androida za 89zł, bo i takie był ostatnio w Auchanie, ale wolałbym coś, co by jednak COŚ reprezentowało. Tak jak mówiłem - oglądanie filmów i przeglądanie stron z