Wpis z mikrobloga

Nie znam się na kawie. Po prostu się nie znam. Piłem kawę z różnych maszyn, w różnych biurach. Piłem kawę sypaną, mieloną, z kapsułek. Ale bardzo rzadko mi smakuje - zazwyczaj jest kwaśna.
Jest jedno miejsce gdzie kawa mi smakuje - mcdonalds (to nie jest żadna kryptoreklama). Jaką kawę mam kupić, żeby coś podobnego w smaku zrobić sobie w domu? Najlepiej podajcie proszę konkretną markę/typ.
To chyba jest jakaś arabica, ale jako że się nie znam - to pytam.
#kawa #pytanie
  • 26
@fledgeling: no generalnie może być ciężko. Po pierwsze: którą kawę w maku piłeś? biała, czarna, latte, cappucino?

To chyba jest jakaś arabica, ale jako że się nie znam - to pytam.

generalnie to arabica jest jedynym porządnym gatunkiem kawy (z używanych jest jeszcze robusta, ale to generalnie mówiąc szajs i słaba jakość)
Kawy takiej "marketowej" co prawda nie piję, ale z dostępnych w sklepie podobno najlepsza jakościowo jest MK Cafe Premium
@fledgeling: musisz chyba pokupować kawy ziarniste i popróbować, ev. pójść do jakiegoś sklepu z kawami herbatami i wziąć sobie 5/10 gram kilku kaw i wtedy zobaczysz co jest najbardziej zblizone i poszukac takiego odpowiednika w sklepie o ile taki sie znajdzie pochodzenie ziaren itp.
@fledgeling: Lavazza granatowa. Kawy maja bardzo różne smaki, najlepiej oczywiście mieć ekspres ciśnieniowy lub włoska kawiarke (tańsze a efekt również nieziemski). Granatowa Lavazza jest delikatna w smaku i dosyć mocna, nie kwaśna, bardziej głęboka. Myśle,ze może Ci posmakować.
@Setozz: w biurach to realistyczny wybor miedzy rozpuszczlna albo czyms na kapsulki. W domu od biedy moge zmielic (od jakiegos czasu mysle nad zakupem mlynka + kawiarki na gaz), ale raczej nie chce kupowac ekspresu.

najlepsza bylaby rozpuszczalna po prostu (pewnie dla kawoszu to herezja)

swoja droga dlaczeho kawa z kapsulek smakuje jak gowno? (niezaleznie od tego jaka kapsulke wezme to jest kwasna, roznica zdaje sie byc tylko na zawartosvi kofeiny)
@fledgeling: na temat kapsułek nie wiem nic, nie próbowałem i unikam jak ognia. Rozpuszczalna... No cóż. Młynek i kawiarka to mega pomysł! Kawiarka daje mocna i bardzo intensywna kawę (ciekawostka-ma więcej kofeiny niż ta z ekspresu, mocniej kopie). Młynek najlepiej dorwać żarnowy,nawet ręczny żeby był tańszy. Dają o niebo lepsza kawę niż mlynki ostrzowe które twarzą pył i podgrzewają ziarna w trakcie mielenia. Młynek i kawiarka to bardzo dobry pomysł na
@fledgeling: Ew. zamiast kawiarki możesz poszukać ekspresów kolbowych. Nie są drogie a dają również b. dobra kawę, No i nie trzeba nic robić,proces parzenia jest automatyczny. Wszystko zależy od funduszy jakie będziesz chciał przeznaczyć
@fledgeling: Napisałem Ci, myśle, ze dla Ciebie najlepsza będzie granatowa Lavazza. Do zamówienia w internecie. Spróbuj sobie kupić żółta Lavazza Qualita Oro. Podstawową najprostsza ale nikt nie powiedział zła. Choć może być lekko kwasnawa. Dodatkowo jako dobra kawa ( o dziwo) możesz spróbować w Carrefourze kawa mielona Etiopia. Ciemne brązowe opakowanie. Serio jest o dziwo niezła i dosyć delikatna.