Wpis z mikrobloga

No więc przeprowadziłem się niedawno do nowego mieszkania i mam trochę problem z gołębiami... Parapety zasrane, a na jednym powoli zaczęły sobie wić gniazdko. Tak nie będzie. Chcę się dzisiaj wziąć za czyszczenie, ale zanim to, chciałbym spytać, czy macie może jakieś sprawdzone metody na to, żeby gołębie już nie wróciły. Mam kota - nie pomogło. Znalazłem dwie metody:
1. Zabić gołębia na ich oczach i powiesić zdjęcie na szybie okna.
2. Znaleźć naturalnego wroga i zaprzyjaźnić się z nim.
Jeszcze coś? Tak na serio?
#budownictwo #remontujzwykopem
  • 22
  • Odpowiedz
@lordHunter: Była siatka taka nad całym podwórkiem (niewielkie podwórko, kamienice), przymocowana do dachów, ale w zimie śnieg się na niej zebrał i ją zerwał.

@rudy2007: Właśnie u sąsiadki są takie kolce jak na dworcach. Nie wygląda to pięknie, ale chyba działa... Miałem nadzieję, że wyskoczy mi ktoś z tekstem "posmaruj octem, zatańcz 5 razy na grobie pradziadka i zjedz dwa owoce kiwi" i zadziała...
  • Odpowiedz
@paczesik: próbowałam ze sztucznym krukiem,na chwilę pomogło ale ostatnio jeden siedział mu na głowie( ͡° ͜ʖ ͡°) szybko się przyzwyczaiły.Próbowałam z pustymi puszkami,chwilę działało teraz już nie.Nie mam możliwości założyć siatki bo siedzą na takim małym okienku w łazience, dlatego wciąż szukam nowych pomysłów. Ostatnio wywiesiłam na sznurkach przeźroczyste opakowania w jakie pakuje się ciasta i to póki co działa :) zajmują miejsce na parapecie a jak
  • Odpowiedz