Wpis z mikrobloga

Elo wariaty. Mam następujący problem z połączeniem z Internetem. Router TL-WDR3600 z oryginalnym softem dzisiaj rano stwierdził, że ma odłączony kabel od Internetu. Zaglądam do niego (stoi na szafce także wykluczam, że ktoś go tycnął), a kabelek jak siedział w porcie tak siedzi. Restart routera, wyciąganie podłączanie przewodu, w końcu powrót do ustawień fabrycznych, lecz w dalszym ciągu w menu routera mam info, że kabel sieciowy jest odłączony. Dzwonie do BOKu mojego providera. Typek mówi, żebym podłączył najpierw do routera sprawdzi mój sygnał, okazało się, że zero reakcji. Potem radzi podłączyć do lapka bezpośrednio główny przewód i eureka, net jest. Dziękuje mu i do widzenia, bo wydawało by się, że to wina routera. Jade do roboty, odłączam sprawny router TL-WR340G i podłączam go w domu z nadzieją, że w ten sposób poradzę sobie z brakiem wifi, a tu ta sama śpiewka, nie da rady uzyskać adresu IP. I tu zwracam się z prośbą o pomoc, ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, że na kablu w laptopie sygnał jest, ale jak podłączam do routera to nie da rady się połączyć? Może jakieś porady co mógłbym zrobić, bo BOK dopiero w poniedziałek czynny, a tu mamy środek weekendu :D
#internet #serwispc #siecikomputerowe #sieci #router
  • 10
@kubabe: skąd masz neta? Restartowales urządzenie od ISP? CAsem jest tak ze przypisuje jeden adres IP do Mac. I nie nada kolejnemu urządzeniu. Restart prądowy pomaga
@Triak net mam miejscowy z firmy Koba w Białymstoku. Nie mam żadnego urządzenia dodatkowego. Przewód wychodzi ze ściany do prywatnego routera. Moze sprobowac przypisac mac z laptopa ktorym sie laczylem, bo skoro laptopa widzial to i router powinien zobaczyc :p
@sakson: Jakieś wewnętrzne ip 10.9.37.57 O dziwo według sprawdzenia stanu sieci pod windows 8 szybkość przy bezpośrednim podłączeniu pod laptopa jest napisana: 10,0 Mb/s Czy teoretycznie jest taka możliwość, że jakaś żyłka ze skrętki nie kontatkuje (bo łączona jest w jednym miejscu na żelki) i robi takie jaja po podłączeniu do dwóch różnych routerów? :P
@Greg90: @sakson: No niby tak. Zwłaszcza, że wczoraj około 00:30 jeszcze wszystko było w porządku, cisnął po wifirifi pełną prędkością. Jak się obudziłem to już był właśnie problem pomimo, że nic w okolicach przewodu nie było tycane :P Typek z Boku nastraszył jeszcze, że jak problem jest po mojej stronie to będe musiał pieniedzory płacić :D W takim przypadku kto jest właścicielem owego, być może, felernego kabla. Dodam, że to
@kubabe zależy jak ta sieć wygląda. Jak masz gdzieś urządzenie operatora i z niego wychodzi skretka to ok luz. Wymienić skretke. Ale jak idzie Ci do mieszania odrazu skretka i nie masz negocjacji na 100tx i proponują Ci naprawę zs hajs to średnio. Jakby nie patrzeć to trudno uszkodzić wtyczkę rj45. BTW wez neta z bialnetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Greg90: Tak by mi najbardziej odpowiadało :D
@sakson: Od dzisiaj dopiero są problemy, wcześniej przez rok wszsytko śmigało jak dzik po szyszkach. Nie mam po drodze żadnego sprzętu od ISP, także czysta skrętka ze ściany. Sprawdziłęm ofertę bialnetu i powiem tylko, że srogo. Takie prędkości za taką kwotę to istna poezja, niestety, albo stety jestem związany z kobą jeszcze przez 12 miesięcy, także nie mam wyjścia :D