Wpis z mikrobloga

Co roku na przełomie września i października w Czechach obchodzony jest Dzień Kolei. Różne pikniki odbywają się w największych węzłach kolejowych tego kraju. Na terenie Ostrawy i Bogumina największą atrakcją jest przejazd pociągu pasażerskiego po przemysłowych liniach AWT. Pierwotnie, to one stanowiły jedyną trasę z Ostrawy do Cieszyna i Karwiny. Pociągi co roku kursują tą samą trasą przez Zárubek, Josefova jáma obok ostrawskiego Zoo, Porubę, Dąbrowę, Orłowę i Rychwałd. Jeden z kursów jedzie krótszą trasą przez Heżmanice. Oczywiście nie może zabraknąć pociągu pod parą. Poza tym dla gości udostępniona do zwiedzania jest lokomotywownia w Boguminie i Ostrawie. Można również odwiedzić nastawnię.

Na zdjęciu sprzed prawie dwóch lat jeden ze specjalnych składów wyjątkowo prowadziła lokomotywa 771 036-1, popularny "Čmelák" (w Polsce "Trzmiel"). Została ona zadysponowana po defekcie (na szczęście) "Nurka" 754 068-5 (przeze mnie znienawidzonego), w którym zniszczeniu uległ przewód paliwowy. Pociąg przejeżdża przez posterunek odgałęźny Rychwałd, na którym zbiegają się linie do Bogumina - skąd skład ten jedzie - oraz do Ostrawy przez Heżmanice. Zdjęcie moje

Wołam @choochoomotherfucker, bo też się tam kręciła po okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kolej #czechy #fotografia #chwalesie #pociagi #pociagiboners
Pobierz niemiec - Co roku na przełomie września i października w Czechach obchodzony jest Dzi...
źródło: comment_dddu383Ghyu7jJHmytZpnqHt6mXT4uNg.jpg
  • 2