Wpis z mikrobloga

Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktykom Świadków Jehowy.

Świadkowie Jehowy próbują zaklinać rzeczywistość i już wypisują że manifestacja (więcej info o co chodzi) się nie udała, że nikt nie przyszedł albo że organizatorzy opłacili statystów. Śmiesznie się to czyta, to taki ból dupy w czystej postaci gdy argumenty się kończą, wtedy trzeba zacząć wymyślać niestworzone historie i rzucać wyzwiskami. Prawda jest taka, że wygląda na to, że wszystko udało się tak jak tego chcieli organizatorzy. Poniżej wrzucam relację jednego z obecnych:

Manifestacja moim zdaniem całkowicie się udała, wszystko wyszło dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Frekwencja dopisała bardziej niż się tego spodziewaliśmy - na Facebooku zgłosiło chęć udziału ok. 30 osób, a przyjechało około 60 byłych Świadków Jehowy, osób pokrzywdzonych przez organizację i ogólnie zainteresowanych tematem sekt, a dodatkowo sporo osób postronnych które przyszły dzięki reklamom w radio/na lawecie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele osób, ale trzeba wziąć tu pod uwagę specyfikę problemu - większość osób która chciałaby wziąć udział nie mogła tego zrobić, bo z różnych powodów nadal przebywa w organizacji i gdyby pokazali twarz to mogłoby się to skończyć linczem ze strony "współbraci".

Zatrzymywało się sporo przechodniów, niektórzy żeby posłuchać przemówień, inni żeby porozmawiać z uczestnikami, jeszcze inni podchodzili do stojaka i brali ulotki czy książki. Były obecne również media - Gazeta Wrocławska, Echo24 i TVP3 Wrocław, poproszono nas o powiedzenie parę słów do mikrofonu na temat akcji. Z rzeczy, które udało nam się znaleźć do tej pory:


Reportaż TVP3: https://drive.google.com/open?id=0BwOfAQV6kfC8ejB3REZNb1Q2VWs

Artykuł na stronie TVP3: https://wroclaw.tvp.pl/29666383/byli-swiadkowie-jehowy-przerywaja-milczenie

Gazeta Wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/protest-przeciwko-swiadkom-jehowy-zdjecia,11921260/

Kilka osób wystąpiło z krótkimi przemówieniami. Alek powiedział parę słów o ostracyzmie i hierarchii w zborach, ja opowiedziałem o problemie pedofilii i jej tuszowania przez ŚJ, Piotr Andryszczak powiedział o fałszywych proroctwach pokazując przy okazji oryginalne publikacje sprzed lat, które je zawierały, Agata Szudzik wspomniała krótko o tym jak traktuje się w zborach kobiety. Było jeszcze kilka innych, ale niestety nie słyszałem wszystkich bo akurat byłem przepytywany przez radio i telewizję. W tym czasie kilka osób chodziło po całym rynku i wręczało ludziom ulotki z akcji.

Po akcji na rynku część z nas przeniosła się pod Salę Królestwa przy ul. Reymonta, gdzie najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod salą, a potem ustawiliśmy się z transparentami i bannerami wzdłuż chodnika. Dwóch Świadków Jehowy przyszło i byli zdziwieni, że nie ma zebrania (chyba nie dostali informacji), gdy nas zobaczyli i usłyszeli że zebranie odwołane, to bez słowa wrócili skąd przyszli. Przez te ok. 20 minut jak staliśmy minęło nas mnóstwo samochodów (bo byliśmy zwróceni w stronę ulicy), nie przesadzę jeśli stwierdzę, że niemal wszyscy kierowcy i pasażerowie czytali to co mieliśmy napisane na transparentach. Oczywiście w tym czasie jeździła też laweta z reklamą.

Obawialiśmy się trochę, że mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne sytuacje, zarówno ze strony Świadków Jehowy, jak i ze strony uczestników manifestacji których mogły ponieść emocje. Nic jednak takiego się nie stało - protest przebiegł godnie, pokojowo, w miłej atmosferze. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni i już teraz zapowiadamy, że to nie nasze ostatnie słowo i za jakiś czas będziemy chcieli powtórzyć protest w innych miastach :).


Na dniach ma się ukazać kilkunastominutowy reportaż filmowy z manifestacji, jak tylko zostanie opublikowany to wrzucę go na Wykop. Poniżej foto z końcowej akcji pod salą Świadków Jehowy na której była już tylko mała część protestujących. Więcej fot tutaj: http://piotrandryszczak.pl/manifestacja-wroclaw-26-marca-2017.html

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #wroclaw #religia #protest
ohmyjw - Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktyk...

źródło: comment_x4DmjQBOKLSpObE6GFXrr8OoY6TbNV0L.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@gusun: No i co to ma udowadniać? Ten sam stadion wypełnia się w taki sam sposób jak jest mecz. Czy to znaczy, że ci kibice również mają "prawdę"? :)

Pokrzywdzonych przez tę organizację jest coraz więcej i będą oni coraz liczniej się zgromadzać, opowiadać o swoich przeżyciach i obnażać tę organizację. Ten protest to jest dopiero początek, ale już tego nie zatrzymacie. Era informacji to początek końca Świadków Jehowy (i wszystkich
  • Odpowiedz
@gusun: ale co ma skonczyc? To ze prostestuje i angazuje sie w akcje przeciwko swiadkom to chyba dobrze. Bo ludziom wydaje sie ze to taki odlam katolicyzmu, w sumie nie grozny, ot smieszne starsze babcie ze straznica, jakies ubrane w gajerki ludziki przy standach z gazetkami. A potem zaczynasz czytac co sie tam wyprawia, jak wyprane sa mozgi, tak ze wiezi rodzinne przestaja sie liczyc i zaczynasz myslec.

Tak samo bys
  • Odpowiedz
@gusun: Tym razem to nie przemoc i prześladowania, ale informacja Was wykończy. Informacja, której się panicznie boicie. Nikt nie musi Was delegalizować, spadki w większości krajów już są i będą coraz większe. W Polsce w tym roku był największy spadek w historii Waszego ruchu. Starsze pokolenie wymrze i nie zostanie nikt, kto będzie to ciągnął, bo nowi przestaną przypływać właśnie ze względu na wzrost świadomości społeczeństwa na temat sekt. Aktualnie płyniecie
  • Odpowiedz
@ohmyjw: powiem tak - na protescie nie bylem, tematem sie szczegolnie nigdy nie zajmowalem, ale jesli choc polowa z tego co wyczytalem w internecie o SJ to prawda, to w #!$%@? szanuje za inicjatywe.
  • Odpowiedz
@ohmyjw: bardzo mi się podobają takie oddolne inicjatywy. Mi jest zawsze szkoda tych młodszych ŚJ jak chodzą po domach, zawsze wypytuję kto ich tu przysłał itd, staram się wzbudzić w nich podejrzliwość co do tej sekty w której się znajdują, podaję fakty, znam ich historię itd. Zazwyczaj jest jedna doświadczona osoba która zagaduje, wiem że jest mocno zindoktrynowana i z nią w ogóle nie rozmawiam, tylko z tą obok. Nie odpowiadam
  • Odpowiedz
  • 21
@xtedek: to co robisz, czyli zadawać pytania. Takie na które nie potrafią dobrze odpowiedzieć. Dlaczego przepowiadali końce świata na konkretne lata i czy nie czyni ich to fałszywymi prorokami? (Zaprzeczą że przepowiadali, ale dowody są w ich literaturze). Dlaczego zrywają kontakty z własnymi dziećmi gdy te zmieniają poglądy? I tak dalej.
  • Odpowiedz
Świadkowie Jehowy próbują zaklinać rzeczywistość


@ohmyjw: Wpisu już nie ma. Zrobiłeś może screena? Żaden cache chyba tego nie złapał. Takie rzeczy warto dokumentować, zwłaszcza że po historiach z końcami świata widać iż oponent lubi zacierać fakty z przeszłości...
  • Odpowiedz
  • 11
@ohmyjw cieszę się że coś robicie, chociaż wątpię że to coś da. Tak jak mówisz, najlepsza bronią przeciw nim jest informacja - dla mnie pierwszym sygnałem ostrzegawczym było ograniczanie dostepu do krytycznych materiałów, zniechęcenie do czytania i demonizowanie - no bo przecież każdy odstępca jest zwiedzony przez samego szatana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tojestdobrejakjasnygwintbrokuly: Nie. Nie jestem zwolennikiem KK, ale nie nazwał bym ich sektą, ponieważ w ich wypadku religia wywiera DUŻO mniejszy wpływ na życie swoich wyznawców. Gdy przestajesz wierzyć w Boga albo chodzić do kościoła to cała rodzina i wszyscy znajomi zwykle się od Ciebie nie odwracają (tak, wiem, są wyjątki, ale u ŚJ to jest norma bo tak są uczeni). Większość katolików w Polsce żyje sobie własnym życiem i tylko raz
  • Odpowiedz