Wpis z mikrobloga

"Bądź sobą!"
A co to znaczy "być sobą"? Czy czasem zawsze tacy nie jesteśmy? Czy ta rada ma jakikolwiek sens? Jak ma to rozumieć? Czy to jest jakiś oderwany od rzeczywistości frazes? A może lepiej, żebym nie był sobą, bo jestem nudziarzem?
  • 7
@push3k-pro: siebie można zmieniać gdy się jest nudziarzem, zdobyć jakąś wiedzę, poszerzać horyzonty, uczestniczyć w różnych wydarzeniach, rozwijać talenty i umiejętności itd., wtedy przestaje się być nudziarzem, bo ma się o czym mówic
@trq: Ale to się właśnie sprowadza do grania kogoś innego. Zamiast zajmować się tym co rzeczywiście lubię mam odstawiać jakiś szajs, żeby udawać, że jestem oryginalny? To co napisałeś mówi "nie bądź sobą".
@push3k-pro: nie odstawiać szajs tylko poszerzać wiedzę umiejętności w dziedzinach, które - tak jak mówisz - rzeczywiście lubisz. grunt to znaleźć to coś, a jak ktoś uważa to za nieciekawe to już jego problem, nie każdy musi wszystko lubić. a co do cech osobowości to już jest raczej wypadkową genów, wychowania i środowiska dorastania, tutaj poza pracą nad niwelowaniem własnych wad nie starałbym się czegokolwiek zmieniać, bo i tak ewentualne próby
@trq:

nie odstawiać szajs tylko poszerzać wiedzę umiejętności w dziedzinach, które - tak jak mówisz - rzeczywiście lubisz. grunt to znaleźć to coś, a jak ktoś uważa to za nieciekawe to już jego problem, nie każdy musi wszystko lubić. a co do cech osobowości to już jest raczej wypadkową genów, wychowania i środowiska dorastania, tutaj poza pracą nad niwelowaniem własnych wad nie starałbym się czegokolwiek zmieniać, bo i tak ewentualne próby
@push3k-pro: Dla mnie w ogóle to bądź sobą nie ma głębszego sensu. Zawsze jesteś sobą. Każdy człowiek zachowuje się inaczej w różnych sytuacjach. Dla jednych osób możesz być nudziarzem a dla drugich fascynującą osobą. Jak kogoś interesuje motoryzacja to może być dla niego nudziarzem ktoś kto gra w gry albo czyta książki. Skoro Ty interesujesz się czymś, to znaczy, że dla Ciebie to jest interesujące i dla ludzi o podobnych zainteresowaniach
@push3k-pro: a jakie to są nudne rzeczy? zbieranie znaczków? cała masa ludzi interesuje się trudnymi sprawami w polsacie i tym kogo wywalili z roboty ostatnio. Zawsze znajdą sie ludzie, którzy podobnymi tematami się interesują