Wpis z mikrobloga

Mirki dorwałem takiego dziada. Chcę zrobić z tego mały domowy serwer i naiwnie myślałem że będzie to ciche. Serio, to chłodzenie drze się jak blender. Stwierdziłem że zamontuję tu jakiś desktopowe chłodzenie i tu jest lipa. W zaznaczonych miejscach jest procesor i układ graficzny. Gdybym wrzucił tam grubą miedzianą płytkę i dopiero na nią zamontował chłodzenie z kolejną warstwą pasty termoprzewodzącej, ma szansę to sprawnie odprowadzać ciepło?
#komputery #pcmasterrace #elektronika
T.....m - Mirki dorwałem takiego dziada. Chcę zrobić z tego mały domowy serwer i naiw...

źródło: comment_y9Fd2bwuC2oBKC2KCm0kWiDKudHFSygC.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: głównie filmy po sieci lokalnej, pobierał obrazy linuksa przez torrenty, a kiedyś własna "chmura" na wzór dropboksa ale to już raczej nie na tym sprzęcie. Głównie do zabawy i zdobywania doświadczenia :)
  • Odpowiedz
@Terem: Banana Pi M1. Po sieci 18,5MB/s zapisu, 27,5MB/s odczytu, bez radiatora jest niestabilny (jak większość chińskich SoC), ale z dodatkowym chłodzeniem jeszcze się nie zawiesił. Czy kontroler SATA jest lipny, nie wiem - ja nie miałem problemów. Przeczytałem wymagania tego ultimate-server i najgorzej będzie z rozpakowywaniem plików rar - procesor jest słaby, dysk jest wolny, do tego czytasz i zapisujesz na tym samym dysku. Realny liniowy zapis do dysku to
  • Odpowiedz