Wpis z mikrobloga

Dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy #nintendo #gamecube. Obraz produkowany przez konsolę jest żałosny. Kolega mi mówi, że to wina kabla, faktycznie zacząłem przeglądać internet i są dwa różne standardy #pal i #ntsc i w zależności od standardu, kabla i telewizora obraz może być gorszy. Ktoś może mi doradzić co powinienem zakupić? Model gamecube-a to DOL-001 eur (wydaje mi się, że on wspiera format PAL), podłączam ten sprzęt do zwykłego samsung smart tv, model telewizora pewnie nie jest istotny.
  • 18
@anonimirek: Przykro mi powiadamiać, że lepsze kable (komponentowe) do GameCube'a chodzą w dzisiejszych czasach po 200$, a z powodu jakiegoś nintendowego voodoo nie ma zamienników. Ogólnie to konsole robione pod starsze TV mają to do siebie, że często na telewizorach HD mocno średnio wyglądają. Są ludzie którzy bawią się w modowanie konsoli pod HDMI, ale chyba prostszym rozwiązaniem będzie po prostu pójście i odpalenie emulatora. Niestety. Dla autentyczniejszych przeżyć możesz kupić
@anonimirek: Gdzieś czytałem, że ten kabel znacznie poprawiał jakość obrazu, ale nie działał jak zwykłe kable komponentowe tylko jeszcze coś tam odwalał, przez co chińczyki nie robią zamienników. Do Wii kabel komponentowe kupisz już w normalnej cenie, ale też nie każde Wii obsługuje GameCube'a (późniejsze modele nie mają gniazd na karty pamięci i pady). Ale są sposoby żeby to w miarę obejść.
@Lumpart: no to żeś #!$%@?ł, kup inną konsolę, dobre. #!$%@? się znasz, a się odzywasz. Porównujesz konsole z różnych generacji. Ps2 i Ps1 też działają na tej samej rozdzielczości i co? I gówno. Obie wyświetlają obraz z innej bajki. To najlepiej już emulator na kompie postawić.
@anonimirek: Tak, Wii jest kompatybilne z grami i padami od Gamecuba. Dobrym rozwiązaniem jest też emulator Dolphin, jest bardzo dobrze zoptymalizowany i upscaler robi robotę, jednak niektóre gry mogą na nim glitchować.
@plonace_kalosze: Pisałem o Wii bo ma kompatybilność wsteczną i łatwiej o kabel komponent do niego.
Na CRT gry wyglądają równie słabo co na LCD, tylko na kineskopach gówno widać i ma się złudzenie, że jest lepiej.
Lumpart - @anonimirek: Tak, Wii jest kompatybilne z grami i padami od Gamecuba. Dobry...
@anonimirek: @Lumpart: Z tego co mi wiadomo to nie tylko ten. Wszystkie modele nowsze nie mają wstecznej kompatybilności, chyba wliczając te które miały dorzucane Wii Sports Resort do zestawu, wydaje mi się, że te nowsze na froncie napis Wii mają w orientacji poziomej, nie pionowej (jak środkowe na obrazku). Pewności tutaj nie mam. Oczywiście nie ma też otwieranych klapek u góry. Da się to obejść fanowską przeróbką i podłączeniem padów
K.....4 - @anonimirek: @Lumpart: Z tego co mi wiadomo to nie tylko ten. Wszystkie mod...

źródło: comment_SYjmch2pykrAZJWQnmrFkmPfkYMLSfT5.jpg

Pobierz
@anonimirek: Czekaj czekaj, zanim polecisz po całości i wydasz tonę hajsu, dam ci tańszą alternatywę. Znajdź sobię kabel RGB-Euroscart do GCNa. Będzie on o niebo tańszy niż kabel component na GCNa, tańszy niż Wii a skok obrazu będzie na tyle wysoki że chyba Cię zadowoli. Będzie ciut gorszy niż yipper (bo będzie 480i a nie 480p) ale już rozdzielenie luminancji od chrominancji daje dużo, a czyste RGB już w ogóle. Ale