Wpis z mikrobloga

chopie ja w armii byłem prawie 20 lat temu i pamiętam


@PMV_Norway: no ja 15 lat temu ale miałem za cienko przez cały rok i w sumie to wtedy jakieś zmiany były wprowadzane, bo kadra miała trochę wywalone na nas...
bardziej byli zajęci Irakiem (chyba Irakiem, gdzieś w każdym razie z jednostki jeździli na misje).

Ale jak coś, to umiem malować krawężniki na biało ! ( ͡º ͜ʖ͡
@gosvami jak się podczas strzelania zatnie mechanizm to się podnosi rękę która trzyma się za kolbę i krzyczy "zacięcie" nadzorujący ćwiczenia pochodzi i sprawdza co się stało.
@zbiczek: Nie ma jednego, zunifikowanego sposobu, żołnierze ustalają to sobie we własnym zakresie. Może być "awaria", może być "pusty", lub jakiekolwiek inne słowo, jednak te dwa podane są używane najczęściej. Mówię oczywiście o sytuacjach bojowych. Podczas strzelań garnizonowych, brak amunicji jest sygnalizowany poprzez przyjęcie odpowiedniej postawy i ew. "koniec amunicji".
@neo_vir: 'awaria' ma sygnalizować że czasowo nie możesz prowadzić ognia. Może to być koniec amunicji, zacięcie czy cokolwiek innego. Nie ważny jest powód tylko brak możliwości wspierania ogniem
o matko, to juz 15 lat?...


@worldmaster: nie wiem, gdzie oni dokładnie jeździli... to było w 2001 i w 2002 roku i kompletnie nie mam pojęcia, gdzie ich wysyłali. To była Brygada Logistyczna a więc nie jakieś cholera wie jakie wojska.
Jak ja miałem lekko ponad 20 lat wtedy to pojęcie blade miałem tym bardziej jako ze służby zasadniczej.

Generalnie na jednostce był rozpiździel wtedy, szczególnie po wrześniu. Wszyscy dostaliśmy zakaz