Wpis z mikrobloga

Mirki - rozglądam się za samochodem. Ponieważ jestem zakochany we francuskim designie, prawdopodobnie wybór trafi na Lagunę II (zapewne kombi), chociaż rozważam też i kilka innych (w większości francuskich) modeli. Co prawda wielu mi odradza francuzy używając różnych argumentów, ale jako że design jest dla mnie ważnym czynnikiem (no i mój aktualny samochód też jest z Francji i jestem z niego zdecydowanie zadowolony), raczej nienegocjowalna jest zmiana kierunku poszukiwań.

Negocjowalny za to i o wiele bardziej problematyczny jest wybór silnika. Jazda na benzynie jest nieopłacalna, a wolałbym nie gwałcić samochodu instalacją gazową (chociaż w ostateczności rozważam i takie rozwiązanie) - zostaje zatem tylko #diesel i w ten sposób być może stanę się szczęśliwym właścicielem samochodu z niesławną jednostką 1,9 DCI. No i właśnie - ile jest prawdy w legendach krażących po Internecie? Ilu ludziom naprawdę przekręciły się te panewki, zaczęła walić się turbosprężarka albo też spotkała ich inna z rozlicznych przygód, którymi ludzie straszą w Internecie?

#samochody #renault #mechanikasamochodowa #dci #laguna
  • 15
@haes82: Od siebie polecam lagunę 1.8 2.0. Albo 2.0t kosa.
Wszystko nadaje się pod lpg. Moja laguna przelatala ponad 200tys na gazie. I ani razu nie wywalilo uszczelki spod glowicy, nie bieże oleju, i nie ma odczuwalnych spadków mocy.
Jazda na benzynie jest nieopłacalna,


Zależy ile jeździsz i ile zarabiasz, bywa drogo, ale wtedy masz jeszcze pozostaje LPG.

a wolałbym nie gwałcić samochodu instalacją gazową (chociaż w ostateczności rozważam i takie rozwiązanie)


Bzdura.

- zostaje zatem tylko #diesel i w ten sposób być może stanę się szczęśliwym właścicielem samochodu z niesławną jednostką 1,9 DCI.


@haes82: to już lepiej weź sobie jakiegoś pastucha B5 skoro już masz takie dziwne pomysły. I
@haes82: ja myślę, że należy najpierw odpowiedzieć na pytanie, jakim budżetem dysponujesz. Wtedy można Ci coś podpowiedzieć. Zatem?


@ksiak: budżetem dysponuję dość dużym, aczkolwiek wolałbym nie wydawać więcej niż 10k (optymalnie 7-8k)
@haes82 nie zrozum mnie źle ale ten budżet nie jest duży :( Wejdź sobie na otomoto i odfiltruj samochody które są zarejestrowane w polsce są młodsze lub z 2006 roku. Mają podany numer VIN lub są od pierwszego właściciela. Ustaw sobie do tego nadwozie typu kombii. Nagle się okaże, że na taką Lagunę musisz mieć około 15k by móc wybierać :( Poniżej roku 2006 nie za bardzo jest sens schodzić gdyż to
@haes82: nie ma sprawy. Za 10K ciężko będzie Ci coś wybrać. Nie dlatego, że wyboru nie ma tylko z jednej strony masz 10k z drugiej jest to tylko 10k. Ciekawsze samochody w zasięgu ręki ale jednak brakuje do nich :(
@haes82: nie sluchaj ich, bierz lagune, ale tylko w benzynie

Sam jezdze od roku wersja przed liftem, 1.8 16v i nie narzekam ;-) nie zna sie z lawetami, i nie wiem co to choinka.

Swoja droga sam przy nim grzebie, powyminialem kilka rzeczy typu rozrzad i full pakiet filtrow z plynami. Przeguby...
Ale i tak autko bardzo fajne. Wygodne. Przyjemnie sie jezdzi. No i jak na polskie warunki to w miare