Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was spotkał się z aplikacją na androida obsługującą mapy w formacie garmina?

Używam map w tym formacie od lat, posiadam dedyka oraz sporą bibliotekę map, waypointów i tracków. Niemniej obecnie nie widzę opcji eksportu map z MapSource, czy też Basecamp do telefonu z androidem.
Lata temu na Nokii z symbianem szło to bez problemu przez gmobileXT, zaistniało coś takiego na andka?

Ktoś coś?

#gps #mapy #garmin #android #pytanie
może też pozwolę sobie @Pannoramix
  • 8
  • Odpowiedz
@hammerheart: Właśnie głównie o mapy mi chodzi :( Tracki i waypointy - mogę sobie dowolnie format zmienić online.
Przy okazji: jest już porządna baza topo map offline na andka? Taka np. na choćby pustynie w Maroku, Mongolie, czy Elbrus?
  • Odpowiedz
@marcinst: Właśnie w Locusie masz duży wybór map online z możliwością zapisania na urządzeniu i specjalnie przygotowane offline do kupienia. Widziałem nawet rastrowe wydawnictwa Compass. Najlepiej zainstaluj appkę i sam obadaj.
  • Odpowiedz
@hammerheart: dziękuję, tak zrobię! Niemniej mam już mnóstwo map i wolałbym z nich korzystać, niż kupować następne. Wyjeżdżając poza Europę ciężko o dobre topo mapy, a w tej dziedzinie ze swoim formatem garmin rządzi od lat, a i niestety po doświadczeniach z symbianem poszedł jedynie/chyba(?) w urządzenia dedykowane.

a zawołam jeszcze do wątku Piotrka @ph_on_tour
  • Odpowiedz
@marcinst: Kiedyś uruchamiałem na aplikacji Oruxmaps, część działała a część nie chciała. Lepszym wyborem będzie chyba jednak locus. Openstreetmap na którym bazują jego mapy poczynił wielkie postępy w dokładności.
  • Odpowiedz