Wpis z mikrobloga

Mam zmywarkę Bosha, w trakcie zmywania wyskoczył błąd E15, świeci się kranik i co jakąś minutę włącza się burczenie jakby odsysanie wody. Filtry są czyste. Wg elektrody to woda na czujniku wody i wystarczy lekko przechylić zmywarkę i zadziała. Ja mam ją w zabudowie, więc nie przechylę. Czy mogę to jakoś naprawić sama? Bo nie uśmiecha mi się żeby cały czas warczała.
#elektronika #agd #zmywarka #kiciochpyta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@martylka wszystkie filtry wyjęte? Ja miałem filtry czyste a jak wyciągnąłem taki plastikowy klips pod filtrami a przed pompą to było przytkane
  • Odpowiedz
@martylka: rzeczywiście trzeba wysunąć i przechylić- potwierdzone info. Z tego co pamiętam, to te w zabudowie niczym się wielce nie różnią tylko mają front meblowy więc może jest taka możliwoś by jednak ją wysunąć.
  • Odpowiedz
@martylka: miałem tak w swojej, w instrukcji jest napisane że trzeba wyciągnąć główny filtr i sitko, w środku jest taki szary albo biały plastik który jest kratką zasłaniającą pompę drenującą. plastik wyciąga się za taki biały dzyndzel - wystarczy go odciągnąć od brzegu i wychodzi do góry. Jak go wyjmiesz to pogrzeb palcem przy wirniku pompki, pewnie się zablokowała od paprochów.

UWAGA wyłącz urządzenie z prądu.

Podziękuj boshowi że zadbał o
  • Odpowiedz
Miałem ten problem. Przechylenie zmywarki i wylanie wody oczywiście zadziała, ale nie usunie awarii. Robiłem tak kilkukrotnie aż w końcu wezwałem serwis. Naprawa kosztowała ~500 zł więc mogę się podzielić teraz swoją wiedzą. Na infolinii podałem tylko komunikat błędu E15 i nic po za tym. Serwisant bez zbędnych pytań przystąpił do naprawy. Wymiana misy myjącej - to wszytko. Jeżeli misa nie jest uszkodzona (90% prawdopodobieństwa) wystarczy wymienić same uszczelki ~40 zł.
  • Odpowiedz