Wpis z mikrobloga

@nicari: Czekolada tylko gorzka, reszta to w sumie i tak produkty czekolado podobne. Zresztą to słodyczy też nie moge jeść za bardzo. A diete trzymam całe życie, wysoka ilość żelaza, witamin z grupy B
@Lilitu: Polecam melasę blackstrap, ma mnóstwo minerałów, w tym żelaza. Osiem lat miałem ciężką anemię(z powodu innych problemów zdrowotnych) i nic nie pomagało. Od kilku miesięcy wcinam po 10 gram dziennie tej melasy i już śladu po anemii nie ma :D Jedyna niedogodność, to niedostępność produktu w Polsce.
@smieszko_pierwszy nie mam anemii, tak z ciekawosci pytam :) dzieki za odpowiedz
@Lilitu zwykle drożdże czy jakies specjalne jak np drozdze browarnicze? (Te drożdże sa suplementem witamin z grupy b w diecie barf dla zwierzat, ale takich zwyklych nie wolno podawac, ciekawa jestem jak u ludzi ^^)
@Lilitu: Ah, niedobrze :| Na cukrzycę drugiego typu używa się jej często pomocniczo w leczeniu, ze względu na stosunkowo niski indeks glikemiczny(coś koło 50) i właśnie tą zawartość minerałów. Jestem chorowitek i też miałem problemy z cukrem po zapaleniach trzustki i problemach z kortyzolem(dzięki sterydom), także sporo się musiałem uczyć o tym wszystkim.
A próbowałaś kiedyś octu jabłkowego? :D U wielu osób pomaga unormować cukier we krwi po posiłku(jak sam to
@Antelius: Piłam w liceum, boje się tego ze sklepu pić i byłam zawsze przyzwyczajona do takiego robionego w domu. Bede robiła niedługo razem z przetworami. Taki domowy ma zupełnie inny smak i sobie można popijać. Chociaż ja to bardziej dla smaku i wpływu na skórę. Robię tyle, że czuje się naprawdę w porządku już. Dzięki poczytam o tym, małe ilości mogła bym spróbować bo widzę, że też pomaga w astmie xD